Visoka pobjeda Clippersa, Zubac skupljao skokove, ne i poene

Los Angeles Clippersi nisu si dopustili kiks u domaćem susretu protiv San Antonio Spursa. Bez većih problema odnijeli su pobjedu 119:97 u drugom uzastopnom startu Kawhija Leonarda.

Domaćin je bio šuterski raspoložen, ubacio je 21 tricu, a Tyronn Lue bio je posebno zadovoljan nastupom svoje momčadi.

“Ovo je bila naša najbolja utakmica ove sezone. To je primjer kako trebamo uvijek izgledati. Bilo je vrlo uzbudljivo gledati ovaj dvoboj”, poručio je Lue.

Ono što nije bilo dobro u ovom prvom susretu je ozljeda Paula Georgea koji je morao napustiti igru dosta rano. Lue ipak tvrdi kako nije riječ o ničem ozbiljnijem te će s Georgeom sve biti u redu.

Spursi su vrlo rano ušli u rezultatski minus i nisu se iz njega uspjeli izvući. Već nakon prve četvrtine bilo je 18 razlike za domaćina te se rano vidjelo u kojem smjeru ide dvoboj.

Clippersima je ovo druga uzastopna pobjeda, a Spursima četvrti poraz u nizu, odnosno deveti u zadnjih deset utakmica.

Kod pobjednika Norman Powell je upisao 26 poena, George za samo 15 minuta dodao je 21 poen, a Reggie Jackson 20 poena. Ivica Zubac za 24 minute ubacio je tri poena (0/1 za dva, 3/6 slobodna) te uhvatio 11 skokova.

Kod Spursa Jacob Pöltl upisao je 20 poena i osam skokova, a Doug McDermott 13 poena.