Zagrebačko međugorsko četvrtfinale: Dodig protiv Čilića

U hrvatskom obračunu u osmini finala ATP turnira Zagreb Indoors Ivan Dodig svladao je Ivu Karlovića sa 7:6 (5) i 6:3 te tako izborio četvrtfinale protiv Marina Čilića. Bio je to njihov četvrti međusobni ogled i četvrta pobjeda Dodiga. Zanimljiva dva puta igrali su u prvom kolu Australian Opena, a druga dva dvoboja imali su u osmini finala Zagreba.

U prvom setu oba su tenisača čvrsto držala svoje servise sve do desetog gema. Tada je Div sa Šalate kod vodstva 5:4 imao tri set-lopte, ali se Dodig uspio spasiti, a zatim i slaviti u tie-breaku sa 7:5.

U drugom setu Karlović je ponovno prvi stigao do break lopte, ali je Dodig spasio sve četiri prilike Karlovića da se vrati u susret. U sljedećem gemu Dodig je iskoristio jedinu priliku za break u meču te je tu prednost zadržao do kraja za slavlje nakon sat i 20 minuta igre.

Dodig i Čilić su četiri puta igrali međusobno i rezultat je izjednačen 2-2. Dodig je slavio u prvom dvoboju u Valenciji 2012., a Čilić je uzvratio prošle godine u Memphisu. Dodig je ponovno bio uspješniji u Münchenu, a zatim je Čilić slavio u njihovom posljednjem susretu u Queen’s Clubu.