Željezničar sjajan na startu sezone: Luka Juričić strijelac

Nogometaši Željezničara ostvarili su pobjedu u derbiju prvog kola m:tel Premijer lige BiH. Plavi su na Grbavici daleko lakše od očekivanog sa 3:0 savladali Velež, nakon sjajne predstave u prvom poluvremenu, u kojem su postigli sva tri gola.

Igrala se 16. minuta kada je Željezničar poveo. Strijelac je bio Luka Juričić. Novi ofanzivac Želje dobio je loptu na tacni od Ivana Lendrića i nije mu bilo teško da matuira golmana gostiju.

Samo pet minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0 za Željezničar.

Lendrić je ponovo u ulozi asistenta, koji je ovoga puta dodao loptu do Mujezinovića, koju ovaj koristi i tako udvostručuje prednost domaćih.

Već u 30. minuti pisal oje 3:0 za bivšeg prvaka BiH. Ovoga puta Lendrić se sam upisao u strijelce, prizemnim šutem zatresao je mrežu gostiju za 3:0 na poluvremenu.

U drugom dijelu utakmica se smirila. Nije bilo velikih uzbuđenja.no

Željezničar – Velež 3:0

Stadion Grbavica. Glavni sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Strijelci: Juričić 16’, Mujezinović 21’, Lendrić 30’.

ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović, Hajdarević, Kosorić, Sadiković, Ikić, Šehić, Bekrić (Blažević), Mujezinović (Subašić (Miličević)), Juričić (Štilić), Lendrić (Hajrić).

VELEŽ: Bobić, Zvonić, Čivić, Pršeš, Ćosić, Cvijanović, Brandao, Vehabović, Cheshmedjiev, Radovac, Mulić (Ovčina).