Zionova rekordna večer, Zubac s minutažom ispod prosjeka u susretu s dva produžetka

New Orleans Pelicansi poraženi su kod kuće od Oklahoma City Thundera, ali nitko ne priča o porazu već se priča o dosezima rookieja Pelicansa Ziona Williamsona. Još dok je bio na sveučilištu, Zion je proglašen sljedećom velikom stvari u košarkaškom svijetu, a otkako je stupio na NBA parketu, pokazuje zašto se tako smatralo.

Propustio je početak sezone zbog ozljede, no otkako se vratio oduševljava svojim nastupima. U ovom porazu Pelicansa upisao se u povijest. Naime Zion je ubilježio svoj novi rekord po broju poena ubacivši ih 32, ovo mu je šesta uzastopna utakmica s više od 20 poena i tako je postao najmlađi igrač u povijesti lige kojem je to uspjelo. Ovo mu je ujedno i druga utakmica zaredom s 30 ili više poena čime je postao tek četvrti tinejdžer u povijesti kojem je to uspjelo. Osim njega na toj listi nalaze se još LeBron JamesDevin Booker i Luka Dončić. Uz sve to ovo mu je osma utakmica u prvih deset u karijeri s prebačenih 20 poena, a zadnji kojem je to uspjelo bio je Michael Jordan.

Što se samog susreta tiče Thunder je izvukao pobjedu, odradio je kvalitetnu utakmicu i nije dopustio Pelicansima da preuzmu kontrolu nad susretom nakon što se uspio vratiti iz dvoznamenkastog zaostatka. U završnici susreta gosti su dosta bolje reagirali, Gallinari i Paul iskusno su odradili zadnju dionicu i kada je bilo najpotrebnije preuzeli su konce igre u svoje ruke.

Gallinari je dvoboj završio s 29 poena, Dennis Schröder dodao je 22 poena, Chris Paul 14 poena uz 12 asistencija, a Steven Adams 11 poena uz 11 skokova. Uz Williamsona kod domaćina se istaknuo JJ Redick s 24 poena.

Ivica Zubac još jednom je odlično ušao u utakmicu i najbolje odradio taj početak. Kasnije je vrijeme uglavnom provodio na klupi te je minutažu uzeo Montrezl Harrell.

Zubac je na kraju skupio samo 14 minuta što nije puno s obzirom da su odigrana dva produžetka, a polovicu minutaže ubilježio je u početnim trenucima susreta. Za tih 14 minuta ubacio je sedam poena (2/3 za dva, 3/3 slobodna) uz četiri skoka, asistenciju i blokadu.

Loša vijest za Celticse, osim poraza u konačnici 141:133, je ozljeda Paula Georgea. Za Georgea je to bila večer za potpuni zaborav, ništa mu nije polazilo za rukom, a u konačnici je i zbog ozljede morao napustiti teren te se zaputiti u svlačionicu.

U regularnom dijelu zadnji napad imali su Celticsi, ali Kemba Walker nije ubacio za pobjedu te se otišlo u produžetak. Tamo je Landry Shamet poravnao tricom 25 sekundi prije kraja, a Tatum na drugoj strani nije bo precizan. Drugi produžetak zato je potpuno otišao na stranu domaćina koji odnosi pobjedu.

Kod Bostona Tatum je ubacio 39 poena uz devet skokova, a 31 poen dodao je Marcus Smart. Kod Clippersa Lou Williams upisao je 35 poena i osam asistencija, a Kawhi Leonard 28 poena i 11 skokova.