Zubac do novog double-double učinka

Utah Jazz upisao je pobjedu na svom parketu protiv skromnih Pistonsa sa 111:101. Nije to bila bajna predstava, ali bitno da je prekinut niz od tri uzastopna domaća poraza, upisana je tek druga pobjeda u zadnjih osam nastupa.

“Pobjede liječe sve. Imao sam osjećaj da cijelu vječnost nismo upisali pobjedu s obzirom kako smo igrali i kako smo se osjećali”, rekao je nakon susreta Mike Conley.

I protiv slabih Pistonsa pobjeda je izborena u završnici. Sredinom zadnje dionice Detroit je bio na samo poen zaostatka, ali dva vezana ubačaja Rudyja Goberta pomogla su da Jazz dođe do daha i krene u dovršavanje posla.

Bojan Bogdanović unatoč bolovima i ozljedi prsta odigrao je vrlo dobru utakmicu. Za 31 minutu ubacio je 23 poena (4/9 za dva, 3/6 za tri, 6/7 slobodna) čemu je dodao i šest skokova i dvije asistencije.

Rudy Gobert predvodio je Jazz s 24 poena i 14 skokova, a Jordan Clarkson dodao je 20 poena. Kod poraženih Cade Cunningham upisao je 25 poena, šest skokova i pet asistencija, a Trey Lyles dodao je 16 poena i pet skokova.

Nakon borbe s Nikolom JokićemIvicu Zupca čekala je borba s Joelom Embiidom. Zubac je ponovno završio s double-double učinkom, a Clippersi su u tijesnom dvoboju slavili sa 102:101.

U dramatičnoj završnici Embiid je smanjio na 102:101 11 sekundi prije kraja da bi odmah nakon toga Sixersi napravili brzi prekršaj i na liniju slobodnih bacanja poslali Marcusa Morrisa. On je promašio dva bacanja i Sixersima je ostalo dovoljno vremena za korektan zadnji napad, ali Tyrese Maxey nije pogodio.

Zubac je za 24 minute ubacio 12 poena (6/8 za dva) uz deset skokova, Reggie Jackson bio je na 19 poena i devet asistencija, a Nicolas Batum dodao je 15 poena i sedam skokova.

Kod Sixersa Embiid je upisao 40 poena, 13 skokova i šest asistencija, a Tobias Harris 20 poena i sedam skokova.