Zubac ponovno sjajan u pobjedi Lakersa

Los Angeles Lakersi završili su mini-turneju od pet gostovanja u Milwaukeeju gdje su svladali Buckse sa 122:114. Bila je to utakmica u kojoj su Lakersi već u prvoj četvrtini napravili dobar posao, dobili su prvu dionicu igre s 47:30 i tu prednost održali do kraja. Pokušali su se Bucksi vratiti u posljednjoj četvrtini, bili su na dobrom putu, ali nisu uspjeli.
Šutirali su Lakersi sjajnih 82 posto iz igre u prvoj četvrtini, najbolji je to učinak bilo koje momčadi ove sezone. Imali su Lakersi i 27 koševa prednosti u jednom trenutku, no malo je nedostajalo da se uporni Bucksi u potpunosti vrate u susret u prvoj utakmici koju su igrali bez Jabarija Parkera – u porazu od Miamija u srijedu potrgao je križne ligamente u lijevom koljenu i neće ga biti do kraja sezone.

Nije pomogla ni najbolja večer karijere All-Stara Giannisa Antetokounmpa, koji je ubacio čak 41 koš, uz osam skokova i šest asistencija. Bucksi više nisu imali nijednog dvoznamenkastog igrača u početnoj petorci, Brogdon je s klupe ubacio 18, a Beasley 15 koševa.
Lakersi su odigrali ujednačeno dobro, čak su sedmorica igrača ostvarila dvoznamenkast učinak. Predvodio ih je Nick Young s 26 koševa, Lou Williams bio je standardno dobar s klupe, u 19 minuta ubacio je 21 koš.
Ponovno je odličnu partiju odigrao i Ivica Zubac, u 21 minuti provedenoj na parketu postigao je 15 koševa (1/1 za 1, 7/11 za 2) uz šest skokova, dvije asistencije i blokadu.