Zubac vrlo dobar u pobjedi Clippersa

LA Clippersi rade jako dobro posljednjih nekoliko utakmica te čvrsto drže pozicije koje vode u doigravanje. Noćas su upisali četvrtu uzastopnu pobjedu te barem privremeno stigli na sedmo mjesto Zapada ispred San Antonio Spursa. Naime, na domaćem su parketu svladali Oklahomu City Thunder sa 118:110 te joj tako nanijeli šesti poraz u zadnjih osam utakmica.

Većim dijelom utakmice Clippersi su bili u prednosti pa su tako u završnim minutama druge dionice imali i 14 koševa viška (62:48). Sličnu su prednost imali i u drugom poluvremenu, no Thunder uspijeva dostići zaostatak te u završne četiri minute dva puta doći do minimalnog vodstva. Domaća je momčad imala vodstvo 108:107 nakon čega je napravila seriju 8:0 i tako prelomila susret u svoju korist.

Sjajan je bio Lou Williams s 40 poena, sedam skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte, dok je Danilo Gallinari dodao 34 koša i šest skokova. Ivica Zubacsvoju je minutažu iskoristio vrlo dobro, a dojam bi bio i malo bolji da je bio precizniji s linije slobodnih bacanja. Za 23 i pol minute dodao je 14 koševa (6/8 za dva, slobodna bacanja 2/6), sedam skokova, dvije blokade te po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Russell Westbrook s 32 poena, osam skokova i sedam asistencija bio je najbolji kod Oklahome, po 15 koševa dodali su Paul George i Dennis Schröder.