Zupcu mala minutaža u porazu Lakersa

Los Angeles Lakersi sinoć nisu pronašli rješenje za DeMarcusa Cousinsa u tijesnom porazu od Sacramento Kingsa 97:96. Imali su gosti iz Sacramenta 13 koševa prednosti početkom posljednje četvrtine, no uporni Lakersi nisu se predavali i na krilima raspoloženog Loua Williamsa došli su do izjednačenja, 91:91, minutu i pol prije kraja.
U napetoj završnici imali su šest sekundi za posljednji napad, loptu je uhvatio upravo Williams, ali nije uspio iz teške pozicije ubaciti tricu za pobjedu Lakersa.
Trener Lakersa Luke Walton nije bio zadovoljan energijom svoje momčadi, pogotovo u obrani. Tko god je čuvao Cousinsa nije se proslavio, vjerojatno je to razlog što je Ivica Zubac dobio tek deset minuta, u trenucima kad je bio na parketu nije dobro reagirao protiv Cousinsa, iako ništa slabije od svojih suigrača.

Nakon što je Cousins pri rezultatu 96:96 prvo slobodno bacanje pogodio, drugo promašio, loptu je uhvatio Cousins. Domaći navijači zamjeraju Waltonu što nije pozvao minutu odmora kako bi složio kvalitetan zadnji napad. Walton je imao objašnjenje nakon susreta, objasnio je da je Williams odigrao odličnu utakmicu i da u situacijama kad je lopta kod najboljeg igrača smatra da je bolje pustiti da proba sam završiti akciju dok protivnička obrana nije postavljena nego zvati minutu odmora. Potez se nije isplatio, Williams je većinu vremena potrošio na tranziciju, iz teške pozicije šanse za pogađanje trice bile su iznimno male.
Cousins je sjajnu večer u kojoj su Kingsi došli do četvrte uzastopne pobjede okončao s 40 poena i 12 skokova. McLemore i Collison dodali su po 13 koševa, još je Afflalo bio dvoznamenkast, ubacio je deset poena.
Williams je susret završio s 29 poena u 24 minute provedene na parketu. Julius Randle ubacio je 11, a Nick Young deset koševa. Zubac je na parketu proveo deset minuta u dva segmenta po pet minuta, jedini od Lakersa koji su nastupili nije upisao niti poen (jedini pokušaj za dva poena blokirao mu je Cauley-Stein), pridodao je četiri defenzivna skoka, jedno netočno dodavanje i dvije osobne pogreške.