Zupcu nedostajao jedan skok za double-double

Indiana Pacersi teško su noćas stradali u gostima kod Boston Celticsa koji su visoko slavili sa 135:108. Nije to bila večer Bojana Bogdanovića, hrvatski reprezentativac imao je puno problema na obje strane parketa i nakon dugo vremena upisao je lošiju utakmicu.

Već u prvoj četvrtini Bogdanović je zaradio tehničku, mučio se i u obrani i u napadu, a susret je završio sa samo sedam poena (2/5 za dva, 1/4 za tri, 0/2 slobodna), tri skoka i tri asistencije. Inače, Bogdanović je posljednji put upisao jednoznamenkast broj poena još 1. studenog nakon čega je nanizao čak 31 utakmicu s dvoznamenkastim brojem poena.

Bilo je vrlo malo raspoloženih kod Pacersa, treba izdvojiti tek Domantasa Sabonisakoji je upisao 20 poena, sedam skokova i pet asistencija u najtežem porazu Indiane ove sezone.

Kod Celticsa su odličnu utakmicu odradili Marcus Morris s 22 poena i osam skokova, Jaylen Brown s 22 poena i sedam skokova te Jayson Tatum s 20 poena.

Kyle Kuzma s učinkom karijere odveo je Lakerse do pobjede protiv Pistonsa 113:100. Kuzma je ubacio 41 poen (5/10 trica), od toga 22 u trećoj dionici kada su Pistonsi pokušali vratiti se u utakmicu nakon što su se našli u minusu u prvom dijelu.

Ivica Zubac može biti zadovoljan svojim nastupom i doprinosom koji je pružio, igrao je 23 minute s klupe te ubacio 11 poena (4/8 za dva, 374 slobodna) uz devet uhvaćenih skokova. Lakersima i dalje nedostaje LeBron James koji će propustiti i gostovanje kod Jazzera.

Osim Kuzme i Zupca, dobar posao odradio je i Kentavious Caldwell-Pope s 15 poena, šest skokova i četiri asistencije.