Benoit Paire debitirao u glavnom ždrijebu Monte Carla porazivši Ivana Dodiga

Francuz Benoit Paire odlično je otvorio svoj prvi nastup u glavnom ždrijebu Monte Carla, slavivši nad hrvatskim predstavnikom Ivanom Dodigom u dva seta, rezultatom 6:4, 6:4…

23-godišnji i 21 poziciju bolje rangirani Francuz iz Avignona, Benoit Paire, svladao je prvog hrvatskog predstavnika u glavnom natjecanju Monte Carla. Ivan Dodig završio je svoj nastup na crvenoj zemlji trećeg Masters 1000 turnira za sat i 16 minuta.

Paire je u prvom setu imao 39% ubačaja prvog servisa, 12% manje od Međugorca, no u šest od 11 pokušaja (54%) upisao je poen nakon početnog udarca, što je Dodigu pošlo za rukom sedam od 15 puta (46%).

Nakon drugog servisa Francuz je osvojio 52% poena, a Dodig 42%. Hrvat je bio uspješniji u iskorištavanju stvorenih prilika za break (2/3), no Benoit Paire sedam je puta dolazio u priliku za osvajanje protivnikovog servisa, od kojih je tri puta “slomio” Dodiga.

U drugom su setu obojica igrala bolje za svojih servis gemova pa je bilo i manje break lopti. Jednu od tri iskoristio je Dodig, no nedovoljno za domaćeg igrača koji pravi jedan break više i jednakim rezultatom kao u prvom setu (6:4) okončava susret prvog kola.

Benoit Paire u drugom će kolu odmjeriti snage sa sunarodnjakom Richardom Gasquetom, koji je postavljen za sedmog nositelja i u prvom je kolu bio slobodan.