Brotnjo potvrdilo prvo mjesto

Utakmica između Brotnja i Studenta ostati će upamćena po pobjedi košarkaša Brotnja 72:57. Čitlučani su ovom pobjedom potvrdili prvo mjesto prije skorašnjeg finala s Vitezom, a svakako će ostati upamćen i dalekometni šut Dejana Markovića s kraja treće četvrtine.

Košarkašima Brotnja je trebala pobjeda u sinoćnjoj utakmici kako bi kolo prije kraja potvrdili prvo mjesto u Ligi 4 i na taj način osigurali prednost domaćeg terena u finalu Lige Herceg – Bosne protiv Viteza.

Utakmicu protiv Studenta domaći košarkaši su dobro otvorili pa su nakon deset minuta igre imali sedam poena viška (23:16), a dobru igru iz prve četvrtine košarkaši Brotnja prikazali su i u uvodnim minutama druge četvrtine. Uslijedio je mali pad u igri domaćih koji su Brečić, Opančar, Miličević i Čavka iskoristili kako bi studente vratili u igru. Brečić je sa sedam poena u nizu praktično sam spriječio bivše suigrače da u drugoj četvrtini povećaju prednost, nakon čega su Opančar, Miličević i Čavka serijom 9:0 utakmicu vratili u potpuni egal (34:34). A pogodivši jedno slobodno bacanje Ivan Buntić je Brotnju donio minimalnu prednost na kraju poluvremena.

Neizvjesnost s kraja druge četvrtine nastavila se i u trećoj, a košem Danijela Zovke iz 29. minute studenti su poveli 49:46, nakon čega su se gosti uspjeli obraniti te krenuti u napad za povećanje vodstva, no Opančar je promašio šut za tri poena. Odbijenu loptu nakon Opančarevog šuta pod košem je uhvatio Dejan Marković, a budući da je do isteka treće četvrtine bilo jako malo vremena Marković je šutirao iz vlastitog rekata i pogodio za 49:49. Nevjerojatan potez Markovića publika je nagradila ovacijama, a slobodno se može reći da se Marković specijalizirao za važne trice protiv Studenta. Naime, Marković je u prošlom ogledu istih suparnika osam sekundi prije kraja utakmice tricom pokrenuo rijetko viđen preokret.

Markovićeva trica Brotnju je dala krila pa su domaći igrači na otvaranju druge četvrtine s dva slobodna bacanja Leske, polaganjem spomenutog Markovića i tricom Pinjuha preuzeli kontrolu nad utakmicom, stvorili osjetnu prednost i utakmicu mirno priveli kraju.