Brotnjo uvjerljivo protiv Kamešnice

Nogometaši Brotnja jučer su na Barama svladali Kamešnicu 4:1. U utakmici 19. kola Druge lige NS FBiH – skupina Jug gosti su na poluvrijeme uspjeli otići s neriješenih 1:1, no nogometaši Brotnja su u nastavku postigli tri pogotka i upisali novu pobjedu.

Igrale se 32. minuta prvog poluvremena kada je Josip Miloš napravio dobar prodor po desnoj strani i iskosa iz šesnaesterca uputio udarac. Vratar Velagić je Milošev udarac uspio obraniti, ali lopta se od vratara gostiju odbila do Ivana Šarca kojemu nje bilo teško iz blizine „ugurati” loptu u mrežu.

Nažalost, prednost Brotnja u prvom poluvremenu trajala je samo pet minuta.

Edib Velagić je odmjerenim udarcem u 37. minuti pogodio Šeginu mrežu, a treba spomenuti kako je domaći vratar prvo poluvrijeme branio „kontra vjetra” što mu je, kao i ostalim igračima Brotnja, otežavalo posao.

Gosti su na poluvrijeme uspjeli otići s neriješenih 1:1, no Goran Badalić i Mario Milićević u nastavku su pogodcima donijeli pobjedu Brotnju. Prvo je Badalić u uvodnim minutama nastavka iz slobodnog udarca svladao vratara Kamešnice, a i svoj treći pogodak na utakmici nogometaši Brotnja su postigli nakon prekida.

Milićević je nakon kornera bio najviši u skoku, te je glavom loptu poslao u mrežu pored vratara i obrane gostiju. Pobjedu Brotnja drugim pogotkom na utakmici na asistenciju Franka Gugića potvrdio je Goran Badalić devet minuta prije kraja utakmice.

Brotnjo: Šego, Soldo (od 68. Mustapić), Ivanković, Milićević, Lukić, Pušić (od 81. Gagro), Pavlović (od 71. Gugić), Badalić, Miloš, Šarac, Vladić.

Brotnjo nakon 19 odigranih kola zauzima četvrtu poziciju na ljestvici sa pet bodova zaostatka za vodećim Igmanom i tri boda zaostatka za Tomislavom, koji trenutno drugoplasirana momčad sa utakmicom manje. Trećeplasirana Turbina ima 40 osvojenih bodova, dva više od Brotnja.