Brotnju bodovi protiv Servitiuma

U 9. kolu košarkaši Brotnja su upisali pobjedu protiv Servitiuma iz Gračanice 63:53. Utakmica je odlučena u posljednjoj četvrtini u kojoj su Čitlučani odigrali bolje i kraju slavili. Prva četvrtina je završena prednošću gostiju 17:15. Početkom drugoga dijela Brotnjo serijom 7:0 prelazi u vodstvo 22:17. Uzvraćaju gosti preko Bakovića i poravnavaju na 22:22. U posljednjim minutama 2. četvrtine Čitlučani uspijevaju otići na + 6, 32:26.

U nastavku se dogodio pad u igri domaćih što su gosti iskoristili i u posljednji dio odlaze s prednošću 49:45. Na radost domaćih navijača, Čitlučani su u posljednjem dijelu zaigrali bolje. Kod rezultata 51:51 Lesko i Jelčić pogađaju trice za + 6, 57:51.

Seriju nastavlja Josipović koji sa četiri pogotka Brotnjo odvoji na + 10, 61:51. Gosti su tek iz slobodnih bacanja u posljednjoj minuti postigli dva pogotka. Za Brotnjo su nastupili:Marković 2, Jelčić 5, Josipović 16, Doko, Barbarić, Brečić 4, Lesko 5, Čutura 13, Tapalović, Pinjuh 10, Zubac, Planinić 8.