Brotnju sve manje šanse za opstanak

U posljednjoj utakmici 21. kola košarkaške Lige 13 košarkaši Varde su u Čitluku svladali Brotnjo 78:72 i tako Čitlučanima bitno umanjili izglede za ostanak u elitnom košarkaškom društvu. Gosti iz Višegrada su do pobijede došli, prije svega, zahvaljujući odličnoj igri u posljednjoj četvrtini.

Početak utakmice u potpunosti je pripao igračima Brotnja, koji su prvu četvrtinu uspjeli riješiti u svoju korist rezultatom 20:15. A nakon nešto više od dvanaest minuta igre prednost Brotnja narasla je na + 11 (26:15). S dobrom igrom košarkaši Brotnja nastavili su sve do sredine druge četvrtine nakon čega je uslijedio mali pad u igri koji je Varda iskoristila da do poluvremena smanji zaostatak na 39:34.

Vrativši se s odmora Čitlučani su ponovno zaigrali bolje i sredinom treće četvrtine ponovno došli do jedanaest poena prednosti. U 25. minuti susreta pogled na semafor otkrivao je rezultat 54:43 i činilo se kako će Brotnjo upisati važnu pobjedu u borbi za opstanak. Spomenutih jedanaest poena prednosti najveća je prednost koju je Brotnjo u nekoliko navrata uspjelo ostvariti, baš kao i na kraju treće četvrtine, koja je završila rezultatom 63:52.

U prvih 30 minuta susreta košarkaši Varde bili su u apsolutno podređenom položaju. Zahvaljujući prije svega izuzetno raspoloženim Planiniću, Leski i Brečiću Brotnjo je konstantno imalo prednost, a Varda je zabilježila samo jedno vodstvo i to ono iz prve minute od 2:0. No košarkaši Varde su u posljednjoj četvrtini uspjeli kreirati potpuni preokret.

Prvo su serijom koševa Mičete, Damjanovića i Đurđevića šest minuta prije kraja došli do izjednačenja. Da bi četiri minute kasnije Đurđević pogodio dvije trice u nizu i donio Vardi prednost 69:75. Do kraja susreta gosti su rutinski odradili posao i na kraju slavili pobjedu 78:72.

Najefikasniji kod Brotnja bio je Planinić s postignuta 23 koša, a priključili su mu se Lesko sa 16 i Brečić koji je pridodao 13 poena. U redovima Varde Đurđević je bio najuspješniji sa 21, a pratili su ga Damjanović sa 17 i Mičeta s 13 poena.