Cibona napravila novi korak prema završnici regionalne lige, Vukovi uspješni u Laktašima

Nakon što im je Cedevita pomogla domaćom pobjedom nad Budućnosti, Cibona se pobrinula za dolazak do još jednog koraka prednosti pred Podgoričanima u borbi za Final Four ABA lige. Momčad Slavena Rimca je u posljednjoj utakmici 24. kola u ponedjeljak navečer proslavila 67:55 protiv Igokee, u prvom od dva uzastopna gostujuća izazova protiv predstavnika Bosne i Hercegovine u ovom natjecanju.

Novi Cibonin nastup dogodit će se idućeg ponedjeljka, kada će ih u 25. kolu u Širokom Brijegu ugostiti Široki Primorka.

Početak susreta u Laktašima bio je odličan za Vukove, koji su s glavnim napadačkim ulogama Jerela Blassingamea, Darka Planinića i Ivana Siriščevića sredinom prve četvrtine otišli do 18:11. Igokeu je svojim poenima vukao Branko Jorović, ali njegov učinak nije bio dovoljan za ozbiljnije pariranje gostujućoj momčadi.

Poslije 24:18 na kraju prve dionice, Cibona je rano u drugoj otišla do 11 poena prednosti, ali u najvećem dijelu te četvrtine Vukovi su bili u velikom zastoju. Mučeći se sa zonom suparnika, Rimčeva momčad nije nalazila dovoljno dobra rješenja u napadu. Poslije nekoliko gostujućih izgubljenih lopti previše, bez pravog Darija Šarića i s pasivnijim Blassingameom nego kada je Igokea igrala “čovjeka”, domaći su sve naplatili velikom serijom od 14:0, za preokret na 34:31 na “velikom odmoru”. Vukovi su u posljednjih šest minuta prvog poluvremena bili bez ijednog poena.

Jorović je i u drugoj četvrtini svojim poenima vukao Igokeu, ali kako nije bilo prave pratnje, postojao je upitnik koliko će moći sam. Kako se pokazalo u drugom poluvremenu, nije mogao, a pomoć suigrača i dalje je izostala, uglavnom s promašajima s vanjskih pozicija, često i pokušajima koji nisu bili rezonski.

Domaća momčad je rano u trećoj dionici vodila s 38:33, najviše u ovom dvoboju, no nakon što je Blassingame zabio tricu na zonu, a Šarić svojim prvim ubačajem iz igre vratio Cibonu u egal (38:38), sve se počelo okretati. Vukovi su Šarićevom tricom i Planinićevim poenima iz reketa u završnici četvrtine pobjegli na 53:42, što se pokazalo presudnim.

Igokea u posljednjih 10 minuta više nije uspjela uhvatiti priključak. Sve dvojbe o pobjedniku nestale su nakon što je Blassingame nešto manje od tri minute do kraja povisio na 65:50.

Jerel Blassingame završio je vlastitu uspješnu večer sa 17 poena i devet asistencija, dok su mu glavni minus u učinku bile izgubljene lopte, kojih je imao pet. Američki razigravač pucao je 7/12 iz igre, 4/7 za dvicu i 3/5 za tricu. Darko Planinić istaknuo se sa 16 poena i pet skokova, uz 8/9 iz igre, dok je Dario Šarić uz podizanje u drugom poluvremenu došao do 12 poena (šut 4/10, slobodna bacanja 3/6), 13 skokova i pet asistencija, uz pet izgubljenih lopti.

Marko Jagodić-Kuridža imao je deset poena i sedam skokova, a Ivan Siriščević deset poena.

Branko Jorović je s 25 poena, sedam skokova i tri osvojene lopte vodio Igokeu. Nitko drugi nije zabio više od sedam poena, koliko je imao Teddy Gipson, ali Amerikančev učinak bio je zaista slab, 2/9 za dvicu i 1/7 za tricu, na putu do valorizacije -2.