Čilić kompliciranim putem do polufinala Münchena

Najbolje rangirani hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u Münchenu. U četvrtfinalnom meču, koji je trajao gotovo tri sata, eliminirao je bivšeg pobjednika Mihajla Južnija u tri seta iako je imao priliku završiti meč i ranije…

Po drugi put u svojoj karijeri Marin Čilić igrat će u polufinalu Münchena. Prije dvije godine otišao je korak dalje i u finalu izgubio od Mihajla Južnija. Ovog petka dobio je barem dio svoje osvete pobijedivši ga 6:3, 6:7 (6), 6:3 poslije dva sata i 45 minuta igre.

Prvi set Marin je osvojio realiziravši svoju jedinu break priliku i spasivši obje prilike Južnija. U drugom setu prava uzbuđenja počela su se događati u završnici.

U maratonskom desetom gemu Čilić je izjednačio na 5:5 nakon što je anulirao ukupno tri set lopte svog suparnika i propustio nekoliko gem lopti. U 13. igri 24. tenisač svijeta prokockao je vodstvo od 3:1, 4:2 uz servis te 6:5, što je bila meč lopta. S tri uzastopna poena Rus je odveo meč u treći set.

Odmah u prvom gemu Marin je, očito još pod dojmom propuštenih prilika u 13. igri, olako izgubio svoj servis gem, no ekspresno se vratio u igru i izjednačio na 1:1. Ključan break napravio je u šestom gemu kada je poveo 4:2. No, ni ta situacija nije mogla bez komplikacija.

Kod 5:2 na servisu Južnija Čilić je propustio još jednu meč loptu, a na njegovu servisu za meč kod 5:3 Rus je bio taj koji je imao break priliku. No, treći nositelj ipak se uspio izvući i dovršiti meč u svoju korist.

Čilić je pogodio 11 asova i ubacio 60% prvog servisa, iza kojeg je osvojio 77% poena. Realizirao je tri od pet break lopti i spasio sedam od osam koje je imao Južnij.

Bio je to njihov osmi međusobni dvoboj i treća pobjeda Čilića. Prije ovog dvoboja sastali su se dvaput na zemlji i oba puta slavio je Južnij.

U subotnjem polufinalu Čilić će igrati protiv domaćeg veterana Tommyja Haasa ili osmog nositelja Marcosa Baghdatisa, kojeg je pobijedio u polufinalu Münchena prije dvije godine.