Čilić ponovno praznih ruku, gubitak nade u polufinale

Marin Čilić doživio je drugi poraz na ATP Finalu u Londonu. Prvi hrvatski reket je u drugom kolu skupine Johna McEnroea pao u dva ‘tie-breaka’ u ogledu sa Stanom Wawrinkom, koji je sa 7:6(3) i 7:6(3) zadržao izglede za odlazak u polufinale.

Poslije drugog poraza u dva seta, Marin više nema šansi za proboj među posljednju četvoricu na turniru. U posljednjem kolu protiv Keija Nishikorija moći će pronaći motiv u borbi za šesto mjesto na svijetu, s prilikom da preskoči trenutno šestoplasiranog Gaela Monfilsa, što bi Čiliću bio novi najbolji renking u karijeri.

Wawrinka je pokazao više od Čilića u oba ‘tie-breaka’, ali Marinu nije nedostajalo prilika u ranijoj fazi oba seta. Iz prve dionice meča će se ponajprije moći sjetiti set-lopte protiv servisa u 10. gemu, kada se Švicarac izvukao nakon 30:40. Suočen sa set-loptom, Wawrinka se morao osloniti na drugi servis, a Čilić je propustio lijepu šansu promašenim reternom na bekhend-strani.

Marin je u drugom setu krenuo jako dobro, uz rani ‘break’ i vodstvo od 2:0, ali prednost nije trajala dugo. Wawrinka je ubrzo nadoknadio izgubljeno, a kod 2:2 izdržao je još jedan ozbiljni izazov, sa spašenih 15:40 u tom gemu. Čilić više nije dobio tako izglednu priliku do kraja meča.

Švicarac će u trećem kolu tražiti svoj put prema polufinalu u ogledu s Andyjem Murrayem, dok će Marin ići na Nishikorija, a nakon toga, čeka ga put u Zagreb i priprema za finale Svjetske skupine Davis Cupa protiv Argentine.