Čilić u punoj brzini, Ukrajincu ostale mrvice

Marin Čilić odlično je obavio posao u drugom kolu US Opena. Prvi hrvatski reket i sedmi nositelj posljednjeg Grand Slam turnira sezone izborio je treće kolo sa 6:1, 6:2 i 6:3 protiv Ukrajinca Sergija Stahovskog, 92. tenisača svijeta, protiv kojeg i dalje ne zna za poraz.

Marin je proslavio sveukupno petu pobjedu nad 30-godišnjim ukrajinskim igračem. Ovog puta bilo je vrlo uvjerljivo, s prolaskom poslije sata i 39 minuta na terenu.

Sedmopostavljeni hrvatski adut je u svakom od tri seta dva puta lomio suparnikov servis, dok Stahovskij nije imao previše šansi za ‘break’. Marin je bio suočen sa samo dvije ‘break’-lopte u meču, spasio je obje.

U dolasku do trećeg kola, puno toga funkcioniralo je kako treba. Čilić je imao 29 ‘winnera’ i 19 neforsiranih pogrešaka, a tražeći što više prilika za završetak poena na mreži otkako radi s Jonasom Björkmanom, ovog puta dobio je 13 od 17 odigranih poena dok je bio naprijed. Uzimajući u obzir sve pozitivno u njegovu nastupu, hrvatskom adutu nije smetalo samo 42 posto ubačenih prvih servisa u meču, s po pet asova i dvostrukih pogrešaka na putu do pobjede.