Čilić uvjerljiv protiv Robreda za polufinale Moskve

Marin Čilić i Tommy Robredo kao da su se ove sezone pretplatili igrati jedan protiv drugog. Već četvrti ovosezonski dvoboj, ukupno sedmi i četvrta Marinova pobjeda. Robredo je često Čiliću zadavao glavobolje, a Čilić se sigurno još uvijek nerado sjeća njihovog posljednjeg međusobnog dvoboja, umaškog polufinala kada je Hrvat propustio nemoguće, no ovoga je puta u dvoboj Čilić ušao s etiketom Grand Slam pobjednika i favorita, a taj je status i opravdao.

Dvostruki moskovski program se dosta odužio, pa su Čilić i Robredo na teren izašli nešto prije 23 sata po lokalnom vremenu, ali cjelodnevno iščekivanje nije previše utjecalo na izdanje hrvatskog tenisača, dapače, iako je Marin preživio dvije manje krize iz drugog seta.

Mala nervoza osjetila se kod Čilića na početku. Neforsiranim pogreškama dao je priliku Robredu, ali servis je izvukao stvar. Brzo je Marin pustio ruku, počeo prikazivati obrise njujorške igre i kao nagrada je stigao break kojim je Marin otvorio put ka prvom setu.

Dobru igru Marin je prenio i u drugi set. Odmah je oduzeo protivnikov servis, a onda je Marina stigla i prva manja kriza. Robredo se probudio, napravio pritisak na Čilićev servis i nakon maratonskog gema povratio izgubljeno. Srećom, Hrvat nije pao, još je jednom odigrao kvalitetno na returnu, napravio ključnu prednost ka pobjedi, ponovno se izvukao iz neprilika i za kraj još jednom oduzeo Robredov servis nakon što su zakoračili u novi dan.

Za finale Čilić će se boriti protiv Kazahstanca Kukuškina koji je ranije bio bolji od domaćeg predstavnika Južnog. Drugi polufinalni par čine Gulbis i Bautista.

Čilić: “Meč protiv Robreda bio je odličan na svim razinama”

U najavi susreta s Tommyjem Robredom, Marin Čilić bio je vrlo oprezan i nije olako prilazio ovom dvoboju. Pokazalo se to i na terenu gdje je odigrao vrlo dobar meč i zasluženo je stigao do nove pobjede.

“Igra mi je u ovom meču bila na višoj razini nego u protekla dva na turniru, jako sam sretan da sam uspio završiti meč u dva seta. Razina igre bila je viša u svakom pogledu, bolje sam se kretao, bolje udarao i posebno bolje servirao”, rekao je Čilić.

U polufinalu očekuje ga Mihail Kukuškin, neugodan igrač koji je nedavno otkinuo set Novaku Đokoviću, a u četvrtfinalu na kraj mu nije stao Mihail Južnji koji je izgubio treći set sa 6:0.

“Kukuškin je igrač koji voli igrati agresivno, ali nema širok raspon udaraca. Kada ga krene, može biti vrlo opasan. Morat ću imati kontrolu u većini izmjena ako želim do pobjede”, tvrdi Marin.

Čilić je nakon prolaza u polufinale Moskve otkazao nastup na turniru u Valenciji koji je na rasporedu sljedećeg tjedna.