Clippersi još jednom slavili u Oaklandu, Warriorsi nisu dovršili posao

Čudne stvari događaju se u seriji između Warriorsa i Clippersa. U pet odigranih utakmica domaćini su upisali samo jednu pobjedu i to Warriorsi u drugoj utakmici. Imali su aktualni prvaci sada priliku za završiti posao u četiri utakmice, ali Clippersi su upisali pobjedu 129:121 i vratili se u Los Angeles.

Ne može se čak niti reći da su Warriorsi imali problema s velikim podbačajem trojke Durant – CurryThompson, oni su svoj dio posla dobro odradili, ali nedostajalo je podrške ostalih igrača. Ostatak momčadi bio je prilično skroman i nitko im se nije priključio.

Clippersi su imali više raspoloženih igrača, a i šuterski ovo je bio njihov dan. Uz borben i požrtvovan nastup u obrani, uspjeli su šutirati iz igre 55 posto pri čemu su prednjačili glavni aduti s klupe Lou Williams i Montrezl Harrell. Posebno važnu ulogu odradio je Williams koji je u završnici susreta bio doslovno nezaustavljiv, pogodio je baš sve što je bacio prema košu i odveo je Clipperse do pobjede.

Warriorsi su se uspjeli u završnici vratiti iz zaostatka i dvije i pol minute prije kraja zakucavanjem Duranta i povesti 118:117.

Činilo se da će tu utakmicu usmjeriti na svoju stranu, ali Clippersi su sjajno odgovorili, napravili su seriju 10:0 uz osam poena Williamsa i otišli do pobjede.

Ivica Zubac drugu utakmicu u nizu bio je van rotacije i nije dobio minutažu, Clippersi su ponovno igrali sa sniženom petorkom i to im se pokazao kao pogodak.