Clippersi pregazili Blazerse, Zubac solidno iskoristio minutažu

Portland Trail Blazersi upisali su drugi poraz ove sezone i to drugi vrlo visok. Nakon što su na samom startu poraženi od Utah Jazza, upisali su pobjede protiv Houstona i Lakersa da bi ih sada visoko svladali Clippersi sa 128:105.

Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu koje je otišlo na stranu Clippersa sa 76:57, Portland je izgledao nemoćno u obrani i ništa više od solidnog u napadu. S obzirom da je tu LA bio sjajan i s visokim postotkom šuta, “solidno” nije bilo dovoljno.

Dok su Clippersi imali niz igrača koji su igrali jako dobru utakmicu, Portlandu je to nedostajalo. CJ McCollum bio je za razinu iznad svih ostalih, a po poenima mu je uz bok bio Damian Lillard koji je bio prijetnja s linije slobodnih bacanja, ali iz igre bio je vrlo neprecizan.

U nastavku susreta ništa se nije promijenilo, prednost je još dodatno rasla i kada je vidio da nema šanse za preokret, Terry Stotts ispraznio je klupu i potvrdio pobjedu Clippersa.

Ivica Zubac u ovom susretu dobio je 16 minuta i za to vrijeme ubacio je sedam poena (2/2 za dva, 3/4 slobodna) uz po dva skoka, asistencije i osvojene lopte te tri blokade.

Inače najbolji kod Clippersa bili su Kawhi Leonard s 28 poena i sedam asistencija) te Paul George s 23 poena, deset skokova i sedam asistencija.

Kod gostiju CJ McCollum ubacio je 25 poena (7/11 trica), Lillard 20 poena (3/14 iz igre), a Enes Kanter po deset poena i skokova.