Dodig bez šansi protiv raspoloženog Berlocqa

Hrvatski tenis u utorak je ostao i bez drugog predstavnika u glavnom ždrijebu ATP Vegeta Croatia Opena u Umagu. Nakon što je Antonio Veić izgubio od Blaža Kavčiča, na Središnjem terenu poraz je doživio i Ivan Dodig…

Dodigu je to bio šesti nastup u Umagu poslije kojeg je ostao na samo jednoj pobjedi u glavnom turniru (2010. godine). 2007. i 2008. godine gubio je u kvalifikacijama, a 2009. i 2011. u prvom kolu glavnog turnira.

Njegova slaba ovogodišnja forma, koja ga je “bacila” sve do trenutne 97. pozicije, osjetila se i u ovom meču u kojem u gotovo ni u jednom trenutku nije ugrozio argentinskog tenisača.

Berlocq je pokazao da njegove ovosezonske pobjede nad Roddickom, Simonom, Staraceom i Chelom na zemljanoj podlozi nipošto nisu bile plod slučajnosti. U Vina del Maru je po prvi put u karijeri igrao ATP finale, a trenutno je jedno mjesto udaljen od svog najboljeg renkinga (37.). Ovo mu je 16. pobjeda na zemlji ove sezone u 26. meču.

U Umag je 29-godišnji Argentinac stigao sa samo jednom pobjedom u posljednjih šest mečeva, no s obzirom na to da je iza nas travnata sezona, to i ne čudi. Povratkom na omiljenu podlogu, Berlocq je pokazao svoje pravo lice.

Impresivno zvuči podatak da je na svom početnom udarcu ukupno izgubio samo sedam poena. Dodig nije imao ni jednu break priliku premda je jednom imao 15-30 i 30-30. Prvi set Berlocq je osvojio breakom u trećem gemu, a u cijelom drugom setu Dodig je osvojio samo osam poena.

27-godišnjem Međugorcu ovo je 20. poraz ove sezone (12 pobjeda), a Berlocqu 20. pobjeda (17 poraza). Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj i druga pobjeda Berlocqa, koji je slavio i prije dvije godine na Challengeru u Italiji.