Dodig i komplicirao i slavio

Ivan Dodig, jedini ovotjedni hrvatski predstavnik u glavnom ždrijebu na ATP turnirima, prošao je prvo kolo na dvoranskoj tvrdoj podlozi Stockholma. Na turniru na kojem je lani iz kvalifikacija otišao do četvrtfinala, sedmopostavljeni 26-godišnji Međugorac napravio je prvi korak u dva tie-breaka protiv Francuza Adriana Mannarina…

Otprilike pola sata nakon što je imao prvu priliku da zaključi meč, s vodstvom od 5:2 u drugom setu, Ivan Dodig ipak je izašao na kraj s Adrianom Mannarinom i dohvatio osminu finala ATP turnira u Stockholmu, na kojem je sedmi nositelj. Treći hrvatski reket nadjačao je 23-godišnjeg Francuza, 87. na svijetu, sa 7:6(5) i 7:6(6), a idući suparnik bit će jači iz startnog dvoboja Davida Nalbandiana i Xaviera Malissea, koji igraju kasnije u utorak.

U prvom setu nije bilo gubitaka servisa, a uoči tie-breaka, Dodig je propustio sve četiri svoje break-lopte, dok je Mannarinova iskorištenost prilika za break bila 0/2. U tie-breaku je hrvatski adut nadoknadio mini-break zaostatka, suparnikovih 4:3 sa servisom, pa dočekao šansu kod vodstva od 6:5, protiv servisa, kada je riješio stvar na svojoj prvoj set-lopti.

U nastavku se činilo da će Ivan proći bez novog tie-breaka. U četvrtom gemu drugog seta došao je do prvog breaka u meču, da bi kod vodstva od 5:2 imao prvu meč-loptu, na Francuzovom servisu, a gem kasnije i još jednu, 40:30 na svojem servisu za pobjedu. No, Mannarino se vratio i zadržao nadu u ulazak u treći set.

Kao i prvi, i drugi tie-break donio je nekoliko preokreta. Mannarino je otvorio s 3:0, uz jedan mini-break prednosti, a nakon što je Dodig nadoknadio taj zaostatak i došao do 3:3, francuski tenisač je s novim mini-breakom izborio 5:4, uz dva servisa. No, ostao je čvrst samo na drugom servis-poenu, za 6:5 i set-loptu na servisu hrvatskog aduta, ali iza toga Ivan više nije ispustio ni poen. Kraj se dogodio na njegovoj ukupno trećoj meč-lopti, kod vodstva od 7:6, na servisu suparnika.

Poslije dva sata i devet minuta, 26-godišnjak iz Međugorja otišao je s terena sretniji nego tri godine mlađi Francuz, a na tom putu, pomoglo mu je 19 asova i visokih 67 posto ubačenog prvog servisa u meču. S obzirom da se nije mogao požaliti na serviranje, postojala je jako lijepa prilika da ovaj dvoboj okonča i ranije, ali na Dodigovu sreću, “prekovremenih” 30-ak minuta na koncu se nije pokazalo presudnim.