Dodig i Krajicek nakon velike borbe izborili prolaz u četvrtfinale US Opena

Više od dva i pol sata Ivan Dodig i Austin Krajicek lomili su otpor Vasila Kirkova i Denisa Kudle, Amerikanaca koji su u glavni ždrijeb ušli s pozivnicom organizatora.

Treći meč zaredom Dodig i Krajicek riješili su u tri seta, dosad su izgubili dosta energije, ali i njihovi budući protivnici u osmini finala imali su težak posao i igrali tri seta.

Protiv Kirkova i Kudle nisu dobro krenuli, ali svejedno su imali dobru priliku u završnici seta. Kod 5:5 došli su do 0:40, međutim nisu završili posao i čak su u sljedećem gemu izgubili i servis i set.

I u drugom setu Amerikanci su bili čvrsti na servisu i tek u završnici Dodig i Krajicek dolaze do prvog breaka i ujedno i seta sa 6:4.

Odluka je pala u trećem setu gdje Dodig i Krajicek rano dolaze do 3:1, Kirkov i Kudla se vraćaju, imaju i meč loptu kod 5:4, ali nakon toga sve je u znaku hrvatsko-američkog para koji dolazi do breaka i pobjede.

U četvrtfinalu će igrati protiv Huga Nysa i Jana Zielinskog.