Dodig iznenadio favoriziranog Kohlschreibera, Čilić doznao sljedećeg suparnika

Ivan Dodig upisao je i treću uzastopnu pobjedu na turniru u Valenciji iz serije 500. Nakon dvije pobjede u kvalifikacijama, u 1. kolu glavnog turnira pobijedio je Philippa Kohlschreibera, 18. tenisača svijeta, 6:2, 7:6 (6). Meč je trajao jedan sat i 50 minuta, a ovom pobjedom Dodig je smanjio zaostatak u međusobnom omjeru s Nijemcem na 2-1.

Dodig (110.) je svoje obje pobjede u kvalifikacijama ostvario bez izgubljenog seta, a u istom ritmu nastavio je protiv Kohlschreibera. Odmah u prvom gemu meča hrvatski se tenisač našao u velikim problemima. Kohlschreiber je imao ukupno četiri break lopte, ali nije uspio realizirati ni jednu.

Pokazalo se da je to bio jedini gem u prvom setu u kojemu je Dodigov servis bio na iskušenju. Situacija se potpuno okrenula i Dodig je bio taj koji je bio opasniji protiv servisa. Dvaput je oduzeo servis suparniku i osvojio prvi set sa 6:2.

U drugom setu nije bilo izgubljenih servisa premda je Dodig imao četiri prilike, a Kohlschreiber dvije. U 13. igri Dodig je prokockao četiri meč lopte kod 6-2, ali je kod 6-6 osvojio dva uzastopna poena i ipak priveo meč kraju u svoju korist.

27-godišnjem Međugorcu ovo je tek druga ovosezonska pobjeda nad tenisačem iz Topa 20. Prvi put to mu je uspjelo u lipnju u Queen’su gdje je pobijedio Jo-Wilfrieda Tsongu, tada petog tenisača svijeta.

Za plasman u svoje treće ATP četvrtfinale sezone (Zagreb, Queen’s) Dodig će igrati protiv Australca Lleytona Hewitta, koji je na najbolji način iskoristio pozivnicu organizatora pobijedivši u 1. kolu četvrtog nositelja Juana Monaca.

Marin Čilić, koji je svoje mjesto u osmini finala izborio u nedjelju, igrat će protiv domaćeg tenisača Fernanda Verdasca. Španjolac je sa 6:3, 6:4 bio bolji od svog sunarodnjaka Tommyja Robreda.

Osim u pojedinačnoj konkurenciji, Čilić i Dodig nastupaju i u konkurenciji parova. U 1. kolu bit će na suprotnim stranama – s jedne strane Čilić i Brazilac Andre Sa, a s druge Dodig i još jedan Brazilac Marcelo Melo.