Dodig lako preko Evansa za poravnanje rezultata

Ivan Dodig opravdao je ulogu favorita u drugom meču dana u Davis cupu protiv Velike Britanije. Hrvatski predstavnik lako je slavio protiv Daniela Evansa koji u zadnje vrijeme igra jako dobro. Dodigova pobjeda donijela je bod Hrvatskoj te je prije igre parova u subotu rezultat izjednačen. Dodig je lako u tri seta svladao 149. igrača svijeta Daniela Evansa te time poravnao rezultat na 1:1.

Iako su do rezultata 3:3 oba tenisača držala svoje servise, očito je bilo da je Ivan Dodig agresivniji u odnosu na svog protivnika. Svaki njegov servis-gem bio je siguran, dok je Evans “plesao” na rubu breaka ali se svaki puta na vrijeme izvukao.

Tako je bilo sve do ukupno sedmog gema u meču kada Dodig dolazi do svoje prve break prilike. Kod 3:3 došao je do 40:30 što je bez većih problema iskoristio jer je Daniel Evans predugim forhendom izbacio lopticu van terena.

Ivan Dodig na svom je servisu ponovo bio suveren, a za osvajanje seta nije morao servirati jer je ponovo uzeo break Evansu na sličan način kao i dva gema ranije. Došao je do 40:30, a Britančev volej završio je u autu.

Početak drugog seta donio je bolju igru Britanca koji odmah izborio svoju prvu break priliku u meču. No, Dodig mu nije dopustio da ju realizira te osvaja svoj peti uzastopni gem. Seriju je prekinuo Evans koji je uzeo svoj prvi gem u drugom setu na svom servisu.

Obojica su se dobro držali sve do 3:2, kada je Dodig poveo s 30:0, ali ubrzo se vratio Evans. Međutim, Dodig je došao do prednosti, a za britanskog tenisača ponovo je koban bio forhend koji je završio izvan granica zemljanog igrališta.

Kod 5:2 u drugom setu Ivan Dodig je na račun svojih odličnih reterna ali i neprisiljenih pogrešaka Britanca došao do novog breaka s kojim je potvrdio osvajanje drugog seta.

U trećem setu je ponovo kod 3:2 za Dodiga bila prijelomnica seta, a u ovom slučaju i meča. Dodig je izborio dvije break lopte, a odmah prvu je iskoristio i poveo s 4:2. Drugi najbolje rangirani hrvatski tenisač i treći set završio je bez većih problema. Mogao je kao i drugi završiti breakom no Evans se ipak izvukao pa je Dodig za pobjedu morao servirati. Hrvatski tenisač to je bez ikakvih problema odradio i donio je Hrvatskoj bod za izjednačenje.

Vodstvo će se tražiti sutra u igri parova. Za Hrvatsku su najavljeni Ivan Dodig i Mate Pavić dok će kod Velike Britanije to vjerojatno biti Andy Murray i Colin Fleming.

Kvalifikacije za Svjetsku skupinu Davis Cupa, Hrvatska – Velika Britanija 1:1

Ivan Dodig – Daniel Evans 6:3, 6:2, 6:3