Himki uz raspoloženog Lončara do pobjede u Vilniusu za očuvanje prvog mjesta

Košarkaši Himkija ostvarili su pobjedu u 16. kolu VTB lige na gostovanju u Vilniusu kod Lietuvos Rytasa. Rusi su slavili 88:79 u susretu u kojem su cijelo vrijeme bili u prednosti…

Jedan od najzanimljivijih dvoboja 16. kola VTB lige odigran je u Vilniusu gdje je Lietuvos Rytas ugostio momčad Himkija. Jak ruski sastav odigrao je dobru utakmicu i u skladu s očekivanjima odnio pobjedu.

Rusi su odlično otvorili utakmicu i poveli nakon prve četvrtine 27:12 da bi se do odmora domaćin probudio i uspio smanjiti zaostatak na prihvatljivijih četiri poena zaostatka.

Ipak, u drugom poluvremenu Himki je potvrdio kvalitetu, odigrao je dobrih 20 minuta i nije dopustio Lietuvos Rytasu da dođe do potpunog preokreta i svrgne ga s prve pozicije u njihovoj skupini VTB lige.

U pobjedi Himkija istaknuli su se Davis s 20 poena (7/10) i Krešo Lončar koji je za 22 minute ubacio 15 poena (5/5 za dva, 5/6 slobodna) uz pet skokova i četiri asistencije. Zoran Planinić je za 29 minuta ubacio osam poena (2/3 za dva, 0/2 za tri, 4/4 slobodna) uz četiri asistencije.

Kod Lietuvosa Seibutis je ubacio 14 poena (4/10), a Katelinas 13 poena (5/10). Tomislav Zubčić je za sedam minuta promašio dvicu i uhvatio skok.