HNK Brotnjo pobijedio FK Igman

U današnjem derbiju 20. kola Druge lige FBiH– Jug nogometaši Brotnja pobijedili su nogometaše Igmana u Čitluku 1:0. Utakmica protiv Igmana u čitlučkom klubu najavljivana je kao derbi sezone i Brotnjo je protiv vodeće momčadi nakon 19 odigranih kola odigralo dobru utakmicu. Pogodak odluke postignut je sredinom drugog poluvremena, a loptu u vlastitu mrežu poslao je Velid Kozić.

Slobodan udarac za Brotnjo izveo je Matej Rozić, veznjak Brotnja poslao je loptu u veliku gužvu u kojoj nitko od domaćih igrača nije uspio šutirati loptu na željeni način, ali lopta se odbila od Kozića i završila u mreži za veliko slavlje domaćih igrača.

U nastavku utakmice i Igman i Brotnjo imali su nekoliko lijepih prilika za postizanje pogotka, no gledatelji na Barama nisu vidjeli više pogodaka. Velika zasluga za to pripada i vrataru Brotnja Ivanu Vrdoljaku koji je pred kraj utakmice odlično zaustavio pokušaj napadača Igmana.

HNK Brotnjo: Vrdoljak, Soldo, Grgić, Rozić, Ostojić, Vištica, Miličević, Pehar, Skoko, Šarac, Mustapić. Još su nastupili: Marić, Penava i Bencun.

FK Igman: Ramić, Ovnović, Potur, Zahirović, Šabanović, Grago, Murtić, Kozić, Bajrić, Mehić, Kurda. Još su nastupili: Ćosić i Sultanić.

Za sedam dana u Čitluku gostuje HNK Sloga koja će sutra odigrati utakmicu protiv HNK Tomislav, a o rezultatu ove utakmice ovisit će i tko će nakon 20. kola biti vodeća momčad. Sloga će na svom terenu ugostiti Tomislav koji će u slučaju pobjede zauzeti vodeće mjesto.