Hrvatska i dalje u igri, Čilić i Dodig nadigrali Bryane!

Hrvatska reprezentacija došla je do prvog boda protiv SAD-a u četvrtfinalu Svjetske skupine Davis Cupa! Marin Čilić i Ivan Dodig su u meču parova sa 6:2, 2:6, 6:2, 6:4 bili jači od Boba i Mikea Bryana i time smanjili hrvatski zaostatak na tvrdoj podlozi Portlanda na 2-1.

U svojem četvrtom zajedničkom nastupu u Davis Cupu, dvojac iz Međugorja popravio je vlastiti omjer pobjeda i poraza u ovom natjecanju na 2-2, a slavlje protiv blizanaca održalo je borbu za polufinale vrlo živom. Odluka pada u nedjelju.

Na putu do pobjede, hrvatski par odigrao je odlična tri seta, najavljujući suparnicima što ih čeka uvjerljivim prolaskom u prvoj dionici meča, kada su Marin i Ivan dva puta došli do ‘breaka’ na servisu Mikea Bryana. Domaći dvojac uzvratio je u drugom setu, ali ostatak je otišao na stranu Čilića i Dodiga, koji su u trećem setu došli do tri ‘breaka’, a u četvrtom do još jednoga, na servisu Boba Bryana u petom gemu.

Bio je to nastup koji je podsjetio na raniju hrvatsku pobjedu nad blizancima na njihovu terenu u Davis Cupu, u prvom kolu 2005. godine u kalifornijskom Carsonu, kada su Mario Ančić i Ivan Ljubičić također slavili u četiri seta, s 3:6, 7:6(8), 6:4 i 6:4. Hrvatska je tada povela s 2-1, dok je ovaj bod donio smanjenje zaostatka, ali uoči nedjeljna dva singla, uspjeh protiv Bryana ponovno bi se mogao pokazati vrlo važnim za završni rasplet vikenda.

Posljednjeg dana prvi će u akciji biti Čilić, kojega s početkom u 21 sat po našem vremenu u dvoboju vodećih igrača reprezentacija čeka John Isner. Ako Marin dobije, na red bi došao Borna Ćorić, koji bi protiv Jacka Socka igrao odlučujući meč za odlazak u polufinale.