Iskra iz Bugojna slavila u Čitluku

U sklopu 12. kola Prve lige Federacije BiH – Jug rukometaši Međugorja sinoć su doživjeli treći poraz u sezoni. Međugorčani su u Gradskoj športskoj dvorani Čitluk ugostili rukometaše iz Bugojna, a igrači Iskre su na koncu do samog kraja neizvjesne utakmice slavili 25:24.

Prvo poluvrijeme utakmice proteklo je u izjednačenoj igri tako da nijedna momčad na odmor nije odnijela prednost. Poluvrijeme je završilo 13:13 a praktično svih trideset minuta igralo se gol za gol.

Domaća momčad u nastavak utakmice je ušla znatno bolje i golom Miletića u 39. minuti Međugorje je uspjelo povesti 18:14. Dobro otvaranje drugog poluvremena rukometašima Međugorja donijelo je prednost od četiri pogotka, ali je Iskra ubrzo uspjela prepoloviti zaostatak.

Prednost od dva pogotka Međugorčani su sačuvali do 50. minute (21:19), no nakon toga je uslijedila serija Iskre 5:0. Zahvaljujući spomenutoj seriji Iskra je povela 24:21, a neugodnu seriju gostiju golom je prekinuo Mijatović. Dodig i Šimović su utakmicu vratili u egal (24:24)nakon čega se Asmer Sultanović pokazao igračem odluke. Krilni igrač Iskre u posljednjoj minuti utakmice postavio je konačnih Međugorje – Iskra 24:25.

Međugorje: Kikaš, Ivanković, Bencun 4, Barbarić, Stipanović, Mijatović 4, T. Šimović 2, Miletić 7, Dodig 7, Soldo, Šego, Dugandžić, Ostojić.

Iskra – Bugojno: H. Hadžiabdić, Halilović, A. Hadžiabdić, Pračić 4, Čelina 8, Turić 1, Velić 2, Sultanović 3, Zukić, Tukar 2, Šupić, Alibegović, Bačvan 5, Božić, Kmetaš.