Ivan Dodig impresivnim serverskim izdanjem do polufinala Eastbournea

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nastavlja s uvjerljivim izvedbama na ATP turniru u Eastbourneu. Za manje od sat vremena igre izbacio je osmog nositelja Fabija Fogninija i plasirao se u polufinale…

Ni u svom trećem susretu Ivan Dodig nije izgubio set. Nakon Denisa Istomina i Milosa Raonica, i Fabija Fogninija porazio je u dva seta. Drugi hrvatski “reket” slavio je 6:3, 6:2 za samo 56 minuta igre.

Na ovaj se način Dodig barem u neku ruku osvetio Fogniniju za poraz u Davis Cupu ranije ove godine.

Dodig je bio dominantan na svom početnom udarcu te je samo jednom bio u problemima.

Bilo je to pri njegovu vodstvu 4:2 u drugom setu, kada je anulirao sve tri break lopte koje je Fognini imao u meču. Dodig je realizirao tri od osam break lopti.

Na svom početnom udarcu 28-godišnji Međugorac izgubio je samo 11 poena. Ubacio je 69% prvog servisa, na kojem je osvojio 79% poena. Zabio je deset asova.

54. tenisač svijeta tako se plasirao u svoje drugo polufinale ove sezone. Protivnik će mu biti Španjolac Feliciano Lopez, kojeg je pobijedio u njihovu jedinom međusobnom dvoboju, na zemlji u Barceloni 2011. godine.