Ivan Dodig sa osam gemova u nizu do pobjede u tri seta protiv Tobiasa Kamkea

Kada igraju Ivan Dodig i Tobias Kamke, onda je prilično izvjesno kako će pobjednika odlučivati tri seta. U pet dosadašnjih mečeva, četiri puta se igrao treći set, a jedinu pobjedu bez izgubljenog seta ostvario je Dodig još tamo 2010. godine u Stockholmu sa 6:1, 6:1.

U Marseilleu je bilo puno teže i hrvatski tenisač je na kraju stigao do pobjede sa 6:7, 6:0, 6:3 za gotovo dva sata igre. Presudio je vrlo dobar servis Dodiga koji je pogodio 16 as servisa, osvojio 84 posto poena nakon prvog servisa i protivniku prepustio samo jednu break loptu u cijelom meču. Kamke je nije iskoristio.

U prvom setu Kamke je uspio zadržati svoj servis do same završnice seta, jednako kao i Dodig koji nije briljirao na reternu. Na drugi servis Kamkea osvojio je samo jedan poen i nije uspio napraviti pritisak.

Set je na kraju otišao u tie-break gdje je Nijemac bio bolji sa 7:4, ali tu se Dodig budi i radi veliku seriju.

Peti nositelj osvaja narednih čak osam gemova i ne samo da se vraća u meč osvajanjem drugog seta. već stvara i ključnu prednost u trećem setu. Tamo Kamke nijednom nije uspio zaprijetiti i Dodig je opravdao status favorita plasiravši se u četvrtfinale.

Nakon Albana Olivettija i Tobiasa Kamkea, tamo će ga čekati puno teži izazov. Morat će puno više raditi protiv Richarda Gasqueta, devetog igrača svijeta i prvog nositelja turnira. Prošle godine na Australian Openu Gasquet i Dodig su odigrali tri izjednačena seta, međutim u četvrtom je Dodig značajno pao i Gasquet je prošao dalje.