Ivica Zubac još jednom sjajno iskoristio dobivenu priliku

Nevjerojatan napredak pokazao je Ivica Zubac u odnosu na predsezonu i početak ove sezone, a to je napokon dobio priliku pokazivati na NBA parketima u kontinuitetu. Lakersi su svladali Mavse uz odličan nastup hrvatskog centra. Do pobjede su stigli i Indiana Pacersi, Bojan Bogdanović nije impresionirao iako za tim nije niti bilo neke potrebe…

Indiana Pacersima je dobro došla All-Star pauza, vratili su se željni igre, odnosno kako kaže Domantas Sabonis“Zaželjeli smo se jedni drugih”. Tako su i odigrali na svom parketu protiv Atlanta Hawksa, što je rezultirali vrlo laganom pobjedom 116:93.

Četvrta je to uzastopna pobjeda Pacersa, koji su, gledamo li učinak od 6. siječnja naovamo, sa skorom 15-6 najbolja momčad NBA lige. Kod kuće su na 21-11 i time su osigurali pozitivan domaći skor na kraju sezone, 29. put zaredom što je najbolji niz u povijesti lige.

Važnu ulogu u dobrom startu Pacersa protiv Hawksa imao je Thaddeus Young čijih je 16 koševa u prvom poluvremenu pogurnulo Pacerse prema vodstvu od 17 koševa na poluvremenu. Bez ikakvih stresova odradili su Pacersi utakmicu u kojoj niti jednom nisu gubili.

Young je do kraja susreta ubilježio 20 poena, Pacerse je s 21 košem i 13 skokova predvodio Sabonis. S obzirom na činjenicu kako su već od samog starta gradili lijepu prednost, nije bilo prevelike potrebe da početna petorka išta forsira. Corey Joseph je tako ubacio 15 poena, Victor Oladipo je susret završio s 14 koševa, sedam skokova, devet asistencija i četiri ukradene lopte.