Jelena Pehar i Ivan Martinac – seniorski prvaci Hrvatske

Broćanski karatisti Jelena Pehar i Ivan Martinac na jučer održanom Seniorskom prvenstvu Hrvatske osvojili su zlatne medalje.

Jelena je u kategoriji – 50kg, naslov najbolje seniorke Hrvatske osvojila bez izgubljenoga poena. U tri meča je ostvarila pobjede 2:0, 3:0 i 8:0 u finalu protiv članice Karate kluba Hercegovina , Lune Hamer.

Ivan Martinac do svoje prve titule seniorskog prvaka Hrvatske stigao je pobijedivši u finalu višestrukog prvaka Enesa Garibovića. Nakon što je meč završio bez pobjednika 0:0,  Ivan je pobijedio odlukom sudaca 3:2.

Jelena i Ivan su karatisti koji su ispisali najljepše stranice hrvatskoga karatea, osvojivši 2012. i 2015. godine  te ujedno rijetki natjecatelji koji su u istoj godini osvojili medalje s europskog i svjetskog prvenstva.

Ne sumnjamo kako će ostvariti i zapažen rezultat i na Europskom seniorkom prvenstvu koje će se u ožujku održati u Azerbajdžanu.