Kadetkinje Brotnja izborile plasman na završni turnir

Košarkašice ŽHKK Brotnjo 94 pobijedile su ŽKK Konjic rezultatom 57:49 u utakmici na turniru poluzavršnice prvenstva BiH za kadetkinje. Domaće igračice do pobjede, koja ih vodi na završni turnir i osigurava jednu od medalja, vodile su Krasić s 19, Kordić s 14 i Gakić s 9 poena.

Otvaranje utakmice s dvije trice Karle Krasić uvelike je odredilo prvu četvrtinu, koju su kadetkinje Brotnja riješile u svoju korist rezultatom 14:9. Za razliku od prvih deset minuta „Bubamere” su u nastavku pružile nešto lošiju igru, dozvolile Konjčankama mnogo drugih napada i imale veliki broj izgubljenih lopti što se brzo odrazilo i na rezultatu.

Pred sami kraj druge četvrtine gošće su košem i dodatnim slobodnim bacanjem Elme Hero došle do prednosti 26:27.

Drugo poluvrijeme ponudilo je bolju igru Brotnja, a koševima Gakić i Krasić Čitlučanke su sredinom treće četvrtine napravile lijepu seriju i povele 38:31. Raspoloženom tandemu Krasić-Gakić u nastavku su se priključile i Bevanda, Šego i Kordić tako da je Brotnjo odigralo odličnu treću četvrtinu, koja je završila rezultatom 46:35.

U posljednjih deset minuta Jerkićeve igračice su utakmicu mirno privele kraju i slavile 57:49 i tako osigurale plasman na završni turnir na kojemu će nastupiti i pobjednice ostala dva turnira koji se igraju u Livnu i Bijeljini. Na turniru u Čitluku trebale su nastupiti i kadetkinje Igokee ali su odustale.

ŽHKK Brotnjo 94: Doko, Bevanda, Bulić, Čarapina, K. Džida, N. Džida, Kordić, Barbarić, Gakić, Krasić, Prskalo, Šego. Trener: Damir Jerkić.