Liga Hercegovine: Međugorje drugi put zaredom prvak Hercegovine

Momčad MZ Međugorje drugi put zaredom osvojila je naslov prvaka Lige Hercegovine. Nakon što su u finalu protiv Biletića obranili naslov na općinskoj razini Međugorčani su sinoć u finalu Lige Hercegovine u Livnu svladali Rudnik 2:1 i na taj način drugi put zaredom osvojili Ligu Hercegovine.

Program završnog dana natjecanja pobjednika malonogometnih liga MZ Hercegovine započeo je utakmicom za treće mjesto. Turčinovići i Grab na terenu Srednje strukovne škole „Silvije Strahimir Kranjčević” odigrali su utakmicu čiji je rezultat nakon 40 minuta igre glasio 5:5, tako da je odluka o osvajaču trećeg mjesta pala nakon izvođenja penala. Predstavnici Širokog Brijega na kraju su slavili 8:7 pobjedu i osvajanje trećeg mjesta.

Utakmice za treće mjesto često ne daju poseban motiv momčadima koje u njima nastupaju nakon poraza u polufinalu. „Revijalnosti” sinoćnje utakmice pridonio je i mokar teren u Livnu, a mokar teren smanjio je intenzitet i finalne utakmice. Igrači obje momčadi istrčali su na teren oprezno „pod kočnicom” pa je prvo poluvrijeme finalne utakmice završilo 0:0.

I nastavak utakmice ponudio je dosta taktičkog nadmudrivanja, a prvi do prednosti došli su igrači Međugorja. Odlični Karlo Vasilj doveo je Međugorje u vodstvo u 34. minuti, nakon čega su bolju igru Međugorčani kapitalizirali i drugim pogotkom. Tomislav Pavlović se lijepo oslobodio svog čuvara na sredini igrališta, „povukao” napad Međugorja i asistirao za Bernarda Čilića koji pogađa za 2:0 dvije minute prije kraja utakmice.

Momčad Rudnika nakon drugog primljenog pogotka zaigrala je maksimalno otvoreno, no do kraja utakmice Mostarci su preko Bojana Šunjića samo uspjeli ublažiti poraz.

Po završetku finalne utakmice uslijedila je ceremonija dodjele pehara i medalja najboljim momčadima i pojedincima Lige Hercegovine. Za najboljeg igrača izabran je Karlo Vasilj iz momčadi osvajača Lige. Priznanje za najboljeg strijelca osvojio je Ante Bubalo (Turčinovići), a za najboljeg vratara izabran je Kristijan Detki (Rudnik).

Pehare i medalje najboljim momčadima i pojedincima uručili su načelnici Luka Čelan i Ivo Jerkić.