Marin Čilić i dalje bez izgubljenog seta u Washingtonu, u polufinalu protiv Nishikorija

Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u Washingtonu gdje će za protivnika imati Keija Nishikorija. U četvrtfinalu svladao je Alexandra Zvereva u dva seta…

Marin Čilić nastavio je uspješan niz u Washingtonu i stigao je do polufinala. U četvrtfinalu je igrao protiv Alexandra Zvereva i ponovno je meč okončao bez izgubljenog seta uz bolju igru u ključnim trenucima dvoboja.

Zverev je već ranije tijekom turnira eliminirao Kevina Andersona i Aleksandra Dolgopolova koji su bili blagi favoriti u tim dvobojima, ali protiv Čilića nije išlo.

Mladi Nijemac u prvom setu uspio se vratiti iz rezultatskog minusa kada je Čilić poveo s 3:0, nanizao je tri gema i vratio se u set, ali u završnici prvog seta Marin je još jednom došao do breaka i uzeo set sa 7:5.

Ponešto slična slika i u drugom setu. Ponovno je Čilić poveo s 3:0, ovaj put držao je prednost do servisa za meč kod 5:3 kada gubi servis i set u konačnici odlazi u tie-break. Tamo je ponovno bio u boljem izdanju, odvojio se na 6:3 i realizirao prvu meč loptu za prolaz u polufinale.

U polufinalu za protivnika ima Keija Nishikorija koji je bio bolji od Sama Grotha s dva puta po 6:4. Bit će to nadamo se repriza prošlogodišnjeg finala US Opena, tamo je Marin slavio uz sjajan nastup u tri seta, a Nishikori će sada pokušati uzvratiti. U međusobnim susretima Nishikori je uspješniji, slavio je pet puta u osam dvoboja.