Marin Čilić potpuno nadigrao 12. igrača svijeta i izborio prolaz u četvrtfinale

Odmorniji i raspoloženiji protivnike ide dalje. Diego Sebastian Schwartzmandan ranije u posljednjem meču programa mučio se sa Samom Querreyjemdok je Čilić istovremeno bio slobodan s obzirom da je svoj dio posla odradio dan ranije. U ovaj meč ušao je svježiji i to je i iskoristio.

Schwartzman je neugodan protivnik, na putu do dvoboja s Čilićem izbacio je Kylea Edmunda i Querreyja što su zapaženi rezultati, ali ovdje nije imao prave šanse. Marin mu se osvetio za prošlogodišnji poraz na US Openu u četiri seta.

U Torontu su obojica držali svoj servis do šestog gema meča kada Argentinac prvi put posustaje. Čilić radi break, Schwartzman se odmah vraća, ali još jednom gubi servis i ovaj put Marin je na servisu za set siguran.

U drugi set Čilić je ušao sjajno, odmah je pobjegao na 4:0 i bilo je jasno da će otići do pobjede. Uspio je Schwartzman vratiti jedan izgubljeni servis, ali prema poučku iz prvog seta Marin odmah radi novi break te slavi sa 6:3, 6:2.

Za pobjedu je trebao manje od 75 minuta unatoč samo pet aseva i 59 posto ubačaja prvog servisa.

Slijedi mu četvrtfinalni blockbuster protiv boljeg iz meča između Rafe Nadala i Stana Wawrinke.

Toronto, osmina finala:
Marin Čilić (Hrvatska, 6) – Diego Sebastian Schwartzman (Argentina, 11) 6:3, 6:2