Marin Čilić preskočio Poljaka i zakazao dvoboj protiv Wawrinke

arin Čilić dobro je krenuo u Parizu i upisao je pobjedu na startu. Prvo kolo donijelo mu je poznanika s prošlogodišnjih Grand Slam turnira Huberta Hurkacza kojeg je Marin svladao i treći put u isto toliko međusobnih dvoboja.

Marin nije u formi života, ali u zadnje vrijeme niti Hurkacz ne igra dobro pa je Marin lakše opravdao status favorita.

Čilić je odmah u prvom gemu spašavao jednu break loptu da bi sredinom seta ona ima priliku doći do prednosti. Kod 4:3 Marin je imao 15:40 što nije iskoristio. Odluka je pala u tie-breaku gdje su obojica loše igrali na svom servisu, a na kraju je Čilić bio taj koji je stekao prednost u završnici i uzeo set sa 7:5.

U drugom setu Marin je zaigrao bolje, u prvom gemu odmah je zaprijetio breakom, ali nije ga i napravio te je Hurkacz izdržao do završnice seta. Ipak kod 4:4 Marin mu oduzima servis i dolazi do servisa za meč koji i koristi.

U konačnici pobjeda 7:6(5), 6:4 i prolaz u drugo kolo gdje čeka Stan Wawrinka.