Marin Čilić za sat i pol do pobjede protiv Ive Karlovića i mjesta u osmini finala

Svaka pobjeda Marina Čilića u Parizu, korak je bliže plasmanu na završni turnir sezone u Londonu. Ždrijeb je htio da u drugom kolu igra protiv Ive Karlovića kojeg je svladao u dva seta…

Marin Čilić još se malo približio plasmanu na završni Masters u Londonu, u drugom kolu turnira u Parizu svladao je Ivu Karlovića sa 7:6, 6:2, a u trećem kolu ima priliku eliminirati jednog od konkurenata, Davida Goffina.

Goffin da bi vidio London, mora otići jako daleko i bit će ovo vrlo važan meč za obojicu. Čilić je u sjajnoj formi, pokazao je to i prošlog tjedna u Baselu, ali Goffin je igrač s kojim Marin nema dobre uspomene, izgubio je u sva tri ovogodišnja meča i to uz samo jedan osvojen set, početkom godine u Davis Cupu.

Protiv Karlovića Marin je bio pod velikim pritiskom, znao je da ga poraz praktički izbacuje iz igre za London, a s druge strane stajao je protivnik koji je prošlog tjedna igrao u polufinalu Beča. Karlović je odigrao dobar meč, namučio je Marina, ali do pobjede nije došao.

U prvom setu Karlović je u dva navrata imao break lopte, ali Čilić se izvukao, jednako kao i Ivo kod 5:4 kada je Marin imao 15:40. Odluka je pala u 13. igri gdje je Marin iskoristio tek četvrtu set loptu i s 9:7 stigao do prvog seta.

Nastavak je bio jednostavniji za Čilića. Karlović se držao do 2:2 i nakon toga izgubio servis te potpuno pao. Do kraja seta nije uzeo niti jedan gem i Marin je prošao u osminu finala.

Za Karlovića ova sezona je završena, preostaje mu još nastup u finalu Davis Cupa zajedno s Čilićem protiv Argentine.