Na Kupu Jadrana karatisti Brotnja osvojili devet medalja

U nedjelju je u Splitu održan Kup Jadrana, jedno od najstarijih karate natjecanja u Europi. Nastupilo je 650 natjecatelja iz 76 klubova. Dobar nastup imali su članovi karate kluba Brotnjo.

Deni Šarac, Vilma Krasić i Petra Grgić potvrdili su odličnu formu pred skorašnje državno prvenstvo osvojivši zlatne medalje u svojim kategorijama. Anamarija Tomić osvojila je srebro u juniorskoj konkurenciji i broncu u kadetskoj. Iva Soldo osvojila je srebrnu medalju porazom od Grgić u finalu, a srebro je osvojio i Blaž Ostojić.

Barbara Krasić i Pero Planinić osvojili su brončane medalje.

Ovaj turnir poslužio nam je kao posljednja provjera prije prvenstva Hrvatske za učenike i ml. kadete koje se u subotu i nedjelju održava u Sukošanu kod Zadra. Prema viđenom možemo zaključiti da su natjecatelji koji će nastupiti na državnom prvenstvu u dobroj formi te očekujemo i dobar nastup na PH.