Pehar pogodio za pobjedu Brotnja, Troglav sačuvao prednost

U 27. kolu Druge lige FBiH – skupina Jug nogometaši Brotnja na domaćima su Barama pobijedili Igman iz Konjica rezultatom 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Boris Pehar iz slobodnog udarca i tako u 19. minuti odlučio pitanje pobjednika. Momčad Troglava također je bila uspješna na gostovanju u Višićima tako da je razlika između Brotnja i Troglava ostala nepromijenjena.

Utakmica na čitlučkim Barama počela je u skladu s željama Brotnja. Relativno rano, u 19. minuti, domaći su došli do prednosti preko Pehara, koji iz slobodnog udarca pogađa mrežu Igmana za 1:0.

U tom trenutku u Višićima je još bilo početnih 0:0 i činilo se kako bi Brotnjo moglo još više smanjiti zaostatak za Troglavom.

Nakon što je u 36. minuti sudac Elvis Čilić isključio Nedima Kurdu moglo se pomisliti kako će Brotnjo da kraja utakmice napuniti mrežu gostiju i na taj način se osvetiti za neugodan poraz iz Konjica, ali u stvarnosti nije bilo tako. S igračem manje Konjičani su „zapeli” još jače i predstavili se kao izuzetno čvrsta i dobro organizirana momčad, koja nije slučajno četvrta na ljestvici.

Do kraja utakmice u Čitluku nije bilo promjena rezultata, ali zato jest u Višićima. Livnjaci su na Čearima slavili 3:2 i tako došli korak bliže osvajanju prvenstva.

Sljedeće kolo Brotnjo gostuje u Uskoplju kod Sloge, dok Troglav u Livnu dočekuje Kamešnicu.