Pobjede Jazza i Clippersa, Bogdanović i Zubac nisu briljirali

Jazz je spojio dvije pobjede i došao do omjera 6-4. Odigrali su dovoljno dobru utakmicu za svladati Pistonse koji su napadački bili poprilično neraspoloženi i imali su tek jednog igrača koji je zadovoljio učinkom u napadu.

Nije niti Jazz sada nešto briljirao, ali je imao više raspoloženih igrača među kojima na žalost još jednom nije bilo Bojana Bogdanovića. Bojan je van ritma vidi se da nije u pravoj formi, pauza je bila stvarno preduga i trebat će mu vremena. Ovaj put nodigrao je 30 minuta i ubacio sedam poena (2/6 za dva, 0/5 za tri, 1/2 slobodna) čemu je dodao šest skokova.

Utah je bio u vodstvu od samog početka, Pistonsi niti jednom nisu došli do poravnanja i na kraju su upisali visok poraz. U zadnjoj dionici uspjeli su Pistonsi spustiti zaostatak i na minus pet, ali bliže od toga nisu došli.

Donovan Mitchell predvodio je Jazz s 28 poena, Mike Conley dodao je 22 poena, šest asistencija i pet skokova. Kod Pistonsa Jerami Grant ubacio je 28 poena, a rookie Saddiq Bey dodao je 12 poena.

Pobjedu su upisali i Clippersi i to na svom parketu protiv Bullsa. Bullsi su pokazali u zadnjih nekoliko utakmica koliko su neugodni, svladali su Blazerse pa izgubuili od Kingsa, Lakersa i Clippersa, ali nitko ih nije svladao s više od četiri poena razlike.

U susretu protiv Clippersa vodila se velika bitka do samog kraja, Clippersi su preuzeli vodstvo tricom Nicolasa Batuma dvije i pol minute prije kraja i do kraja susreta nisu ispustili prednost.

56 sekundi prije kraja tricom Zacha LaVinea smanjili su na 126:125, nakon toga George s linije slobodnih bacanja podiže na 128:125, LaVine ne ubacuje tricu pa George s nova dva bacanja rješava pitanje pobjednika.

Kawhi Leonard ubacio je 35 poena (7/9 trica), Paul George 28 poena (5/8 trica) uz devet asistencija i seda skokova, a Lou Williams 21 poen. Ivica Zubac za 16 minuta ubacio je pet poena (2/6 za dva, 1/2 slobodna) te je dodao sedam skokova

Kod Bullsa sjajan je bio LaVine s 45 poena (10/16 trica), sedam skokova i sedam asistencija dok je Garrett Temple upisao 18 poena i šest skokova.