Preokret Dodiga i Krajiceka za četvrtfinale Roland-Garrosa!

akon tri sata velike borbe do pobjede i prolaska u četvrtfinale Roland-Garrosa stigao je Ivan Dodig u paru s Amerikancom Austinom Krajicekom. Četvrti nositelji slavili su protiv Francisca Cabrala i Rafaela Matosa.

Brazilsko-portugalska kombinacija pružila je veliki otpor, ali nije uspjela doći do pobjede pa je tako hrvatsko-američki dvojac slavio sa 6:7, 6:4, 7:5.

Dodig i Krajicek startali su breakom i vodstvom od 3:0, ali njihovi su protivnici uspjeli poravnati te izboriti tie-break. U 13. igri brazilsko-portugalska kombinacija ispustila je tek tri poena te stigla do prvog seta.

U drugom je hrvatsko-američki duo spasio spasio dvije break šanse, napravio break kod 4:4 te ubrzo stigli do poravnanja. O svemu je odlučivao posljednji, treći set.

Nijedne break šanse na obje strane nije bilo u trećem setu sve do 5:5. Tada su Dodig i Krajicek poveli s 15:40, kasnije iskoristili treću break šansu, a zatim i odservirali za pobjedu.

U četvrtfinalu ga čeka bolji iz dvoboja Krawietz/Puetz – Doumbia/Reboul.