Prva pobjeda Dodiga u trećem pokušaju

U posljednjem kolu Plave skupine Svjetskog momčadskog kupa u Düsseldorfu Hrvatska je protiv Rusije povela 1-0 nakon što je Ivan Dodig u dva seta bio bolji od Igora Kunicina…

Nakon poraza od Viktora Troickog i Floriana Mayera, Ivan Dodig u trećem pokušaju došao je do pobjede. Sa 7:6 (0), 6:4 porazio je Igora Kunicina i donio Hrvatskoj vodstvo protiv Rusije 1-0.

Dodig je ubacio niskih 42% prvog servisa, iza kojeg je osvojio visokih 83% poena. Pogodio je deset asova i napravio četiri dvostruke pogreške.

Realizirao je četiri od pet break prilika, a Kunicin tri od sedam. Meč je trajao jedan sat i 40 minuta.

Podsjetimo, u Plavoj skupini Hrvatska i Rusija bore se za treću poziciju s obzirom da ni jedna ni druga reprezentacija nema ni jednu pobjedu. Srbija i Njemačka koje imaju omjer 2-0 igraju za prvo mjesto i plasman u finale.