Šego briljirao u povijesnoj pobjedi protiv Barce

U susretu devetog kola u skupini A Lige prvaka rukometaši CO Zagreba napravili su veliki podvig, fantastičan uspjeh, fenomenalan rezultat, svladavši po prvi puta u povijesti Barcelonu, aktualne europske prvake.

Nakon što je proteklog vikenda u Švedskoj protiv Sävehofa doživio neugodan poraz, na gostovanju kod aktualnog europskog prvaka Barcelone, ponovno bez ozlijeđenog Ivana Balića, CO Zagrebu malo tko je davao realne šanse za neki ozbiljniji otpor. Međutim, Zagrebaši su odigrali jednu odličnu, fanatičnu, borbenu utakmicu i bez najboljeg igrača svladali po prvi puta u povijesti veliku Barcelonu.

U dosadašnjih 13 dvoboja u Ligi prvaka 12 puta bili su poraženi, a samo jednom je njihov međusobni dvoboj završio neodlučeno. Ovaj 14. okršaj bio je sretan za igrače CO Zagreba!

Trener Obrvan na teren je od prve minute poslao Šegu na vratima, Horvata i Vukića na krilima, Marića na crti te Gojuna, Josipa Valčića i Kopljara na vanjskim pozicijama.

Već u početnom napadu domaćina Šego je obranom nagovijestio kako će ponovno imati dobro popodne, a na drugoj strani terena je Gojun hrabro potegao, za početno vodstvo hrvatskog prvaka. U otvaranju utakmice u potpunosti izjednačen dvoboj, a domaće rukometaše u minimalnom vodstvu držao je Rutenka, koji je bio neumoljiv sa sedam metara. Nakon 4:4 u desetoj minuti, s dva uzastopna penala Barcelona odlazi na +2, a Rutenka je od šest domaćih golova zabio pet, od čega su četiri bila iz sedmeraca.

Barcelona je u tim minutama bila koncentriranija, 5-1 obrana unijela je probleme u napad Zagrebaša, a u 19. minuti Nagy prvi put na susretu jednu ekipu odvodi na +4, bilo je 10:6. Kada se činilo da će isključenjem Špilera Barcelona otići na nedostižnu prednost, hrvatski prvak odigrao je odlično s igračem manje te prvo smanjio na dva pogotka zaostatka, a do 24. minute, uz odlične partije Štrleka, Kopljara te nakon kontre Jose Valčića, dolazi do izjednačenja (12:12), što je primoralo domaćina da pozove minutu odmora.

U samoj završnici poluvremena, još je jednom CO Zagreb odlično iskoristio brojčani manjak na terenu, a pogotkom Štrleka na semaforu je fantastičnih 12:14. Do odlaska na odmor Barca uspijeva zabiti još jednom, smanjiti prednost Zagrebaša, ali s minimalnim vodstvom hrvatskog prvaka 14:15 krenulo se u nastavak ovog dvoboja.

U drugom poluvremenu prvi su zabili igrači CO Zagreba, Horvat je bio siguran sa sedam metara, a Kopljar je odličnim pogotkom povećao prednost na +3. Odlična predstava nastavila se i u nastavku drugog dijela, no, uz brojna isključenja Zagrebaša domaćin se uspio približiti, ali i izjednačiti rezultat u 45. minuti (21:21).

Nakon šestog pogotka Kopljara i odlične kontre Horvata na ulasku u posljednjih deset minuta ponovno je velika dva pogotka viška. Barcelona je odgovorila i na taj izazov, ali još se jednom igrač manje na terenu pokazao kao prednost, a ne kao nedostatak. Kopljarov sedmi pogodak, a Vukićeve dvije kontre odvele su hrvatskog prvaka šest i pol minuta prije kraja na ogromnih +3 (23:26).

Tri minute prije kraja Barcelona je stigla do samo pogotka zaostataka, ali fantastični Horvat s krila postiže šesti pogodak iz šestog pokušaja, za novih +2. Kada je i lopta Jose Valčića ušla u mrežu, bez obzira na odličnu reakciju Šarića, to je bio znak da se ovo utakmica može dobiti. Posljednji pokušaj Nagya za izjednačenje blokirao je Špiler i veliko slavlje na terenu Palau Blaugrane moglo je početi. Ostat će zapisano, Barcelona – CO Zagreb 29:30.

Za povijesnu pobjedu Zagrebaša, Kopljar je zabio sedam puta, kapetan Horvat bio je nepogrešiv sa šest postignutih golova. Odličan je bio i Joso Valčić sa pet golova, Štrlek je dodao četiri, Gojun tri, Marino Marić i Vukić svaki po dva, dok je jedini ‘stranac’ u ekipi, Slovenac Špiler zabio jedan, ali vrijedan pogodak. Odličan je bio i Marin Šego na vratima, skinuo je 13 udaraca Barceloninih igrača, a i Pešić je u pobjedu ugradio jedan obranjeni sedmerac.