Šego odličan u remiju protiv Kiela

Gotovo nestvarnu partiju priredili su rukometaši CO Zagreba u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka. Iako je u goste stigao favorizirani Kiel, Zagrebaši su nakon fantastične borbe, ali i velikog zaostatka na početku dvoboja, okrenuli susret u svoju korist te na kraju stigli do izjednačenog rezultata za uzvrat. Iako su svi bili sjajni treba izdvojiti Šegu, koji je predvodio ekipu s 21 obranom.

Prije tri godine rukometaši Croatia osiguranje Zagreba posljednji su put igrali u četvrtini finala Lige prvaka. I prije tri godine Kiel im se našao na putu prema plasmanu među najbolje četiri ekipe Europe. Tada je njemački predstavnik predvođen Karabatićem i Omeyerom bio za nijansu bolji, dok su danas društvo francuskom vratarskom majstoru u ekipi pravili Jicha, Narcisse, Andersson i Ilić te je na papiru u ovaj dvoboj njemački predstavnik ušao kao izraziti favorit.

Turbulentni tjedan iza Zagrebaša, bez osvajanja SEHA lige, s trenerskom smjenom Obrvana i dolaskom hrvatskog izbornika Goluže sigurno je uzdrmao klub pred utakmicu sezone, no, prema najavama trebali smo očekivati, ako ništa drugo, borbeno izdanje hrvatskog prvaka, u gotovo do posljednjeg mjesta ispunjenoj Areni. Ono što je bilo najavljeno to smo i vidjeli. Jednu pravu beskompromisnu rukometnu borbu, za svaki metar terena, za svaku loptu, u svakom napadu.

Trener Kiela Gislason u napad je krenuo s Lundstromom i Sprengerom na krilima, Ahlmom na crti, vanjsku liniju standardni Jicha, Narcisse i Ilić, uz legendarnog Omeyera na vratima.

Iako je Goluža najavljivao agresivnu 6-0 obranu, Zagrebaši su se u početnim minutama krenuli s 5-1, na mjestu isturenog igrača mijenjali su se Vukić i Šprem, no, u otvaranju utakmice ništa u redovima hrvatskog prvaka nije funkcioniralo. Jicha je bez otpora prošao i poentirao s crte, u mrežu su loptu bez problema pospremali i Andersson i Narcisse.

Goluža je na agresivnu 3-2-1 obranu, ove sezone u domaćem prvenstvu neporaženog bundesligaša, odlučio krenuti sa starijim Valčićem, Balićem i Kopljarom na vanjskim pozicijama, Marićem na crti, Vukićem i Horvatom na krilima te Šegom na vratima.

Ako je netko gledao samo početnih 15-ak minuta utakmice mogao je pretpostaviti kako će Kiel razbiti Zagrebaše, no, u drugom dijelu prvog poluvremena fantastična igra hrvatskog prvaka u potpunosti je donijela optimizam i podigla atmosferu na tribinama. U 12. minuti 1:7 na semaforu, bez pogotka iz igre, jer samo je Horvat s linije sedam metara poentirao pored Omeyera, natjeralo je Golužu da pozove minutu odmora. I kakav je samo preporod domaći sastav tada doživio.

Fenomenalni Šego s deset obrana u početnih 30 minuta zaključao je vrata, u napadu su proradili i Kopljar, ali i Špiler, s krila su precizni bili što Horvat s desne, što Vukić s lijeve strane. Kiel jednostavno nije imao napadačkih rješenja. Niti Gislasonova minuta odmora kod 8:8 u 20. minuti nije promijenila stanje na terenu, kao niti uvođenje drugog vratara Palicke. Horvat je pet minuta prije odlaska na odmor podigao prednost na tri pogotka viška, bilo je odličnih 12:9. Kiel je golovima s crte pokušao uloviti priključak, ali odlična krila Zagrebaša rezultat za nastavak postavljaju na 15:12.

Što reći za igru Zagrebaša u nastavku, koji su, uz fenomenalnog Šegu na vratima, brzim kontrama Šprema i Horvata otišli na +5. Gotovo je nestvarno izgledalo kako domaći igrači gaze favorizirani njemački stroj u tim minutama. Špiler iz igre te Horvat sa sedam metara, do 38. minute rade razliku od sedam pogodaka (22:15).

No, tada Kiel ipak malo dolazi do daha, serijom od tri pogotka hvata priključak, dolazi na -4, kako se i ulazi u posljednji 15-ak minuta ove fantastične rukometne bitke. Golovima Tončija Valčića te još jednim nebeskim letom te četvrtim pogotkom Marka Kopljara Zagrebaši ne daju Kielu da stigne do manjeg zaostatka.

Ipak, evidentan pad snage Zagrebaša pridonio je da u završnih deset minuta Kiel uđe samo s dva pogotka zaostatka. I baš na ulazu u posljednje dvije minute gosti stižu do izjednačenja, na 30:30. Dok se do kraja utakmice, uz pogodak sa svake strane, rezultat zaustavio na 31:31.

Zagrebaše je predvodio Šego s 21 obranom, Horvat je zabio osam, Kopljar sedam, a Špiler šest pogodaka. Kod Kiela Jicha najbolji s osam pogodaka, dok Omeyer nije imao svoju večer, upisao je samo tri obrane.