Skromna predstava Maccabija u Madridu, Real lako do vodstva u seriji

Košarkaši Maccabija odigrali su vjerojatno najlošijih deset minuta u ovoj sezoni i to ih je odvelo u poraz na gostovanju kod Reala. Nakon što su izgubili drugu četvrtinu čak s 24:4, više se nisu uspjeli oporaviti i domaćin je glatko slavio 79:53…

Najave iz redova Maccabija da žele već u prvom susretu u Madridu svladati Real i tako doći do prednosti u seriji, imale su uporište tek u prvih deset minuta. Bilo je to razdoblje kada su gosti igrali jako dobro, međutim nakon toga je došlo do potpunog raspada sustava.

Real je odradio jako dobar posao u obrani u nastavku susreta, međutim činjenica je i da je Maccabijev napad bio vrlo loš, bez neke momčadske igre i s vrlo niskim postotkom šuta.

Početak utakmice obilježili su Izraelci koji su krenuli sjajno i predvođeni Nikom Caner-Medleyem i Rickyjem Hickmanom zaključio je prvu četvrtinu s vodstvom 23:14.

Nakon što je tricu ubacio na početku druge četvrtine Sylven Landesberg za 26:14, tko je mogao pomisliti da Maccabi neće narednih deset minuta ubaciti niti jedan jedini poen iz igre.

Real je do kraja druge četvrtine napravio seriju čak 24:1, stigao do velikog preokreta i u odličnom raspoloženju je otišao na veliki odmor. S druge strane šokirani gosti vjerojatno nisu niti znali što im se dogodilo.

Nakon užasne druge četvrtine, Maccabi je napokon stigao do ubačaja iz igre i to nakon točno deset minuta posta zakucavanjem (što je sigurno, sigurno je) Shawna Jamesa koji je smanjio na 40:29.

Međutim, nije to značilo da se Maccabi probudio i da se vraća u utakmicu. neko vrijeme se držao na tom zaostatku, a onda je u završnici treće četvrtine prednost otišla na gotovo 20 poena razlike i tu je priči bio kraj.

U posljednjih deset minuta Real je dodatno povisio prednost i na kraju stigao do vjerojatno i više pobjede nego što je i sam očekivao.

Najbolji u pobjedničkim redovima bili su Rudy Fernandez s 15 poena (6/10) i šest skokova, Nikola Mirotić s 14 poena (6/10) te Sergio Rodriguez s deset poena (3/8), deset asistencija i pet skokova. Dontaye Draper je za četiri minute promašio tricu i izgubio jednu loptu.

Kod Maccabija nitko nije ubacio dvoznamenkasti broj poena, a najefikasniji je bio Shawn James s devet poena (4/10) čemu je dodao šest skokova dok je Nik Caner-Medley dodao osam poena (3/5). Darko Planinić je za osam minuta ubacio pet poena (2/5) uz dva skoka.