Veliki skalp Ivana Dodiga

Hrvatski tenisač Ivan Dodig priredio je iznenađenje u prvom kolu ATP turnira iz serije 500 u Memphisu. U dramatičnoj završnici eliminirao je favoriziranog Bernarda Tomica u tie breaku trećeg seta, spasivši pritom dvije meč lopte…

Poslije slabog ulaska u novu sezonu, pobjeda nad igračem kao što je Bernard Tomic mogla bi “ubrizgati” Ivanu Dodigu prijeko potrebnu dozu samopouzdanja, posebice nakon dva bolna poraza u Davis Cupu.

Iako je Australac slovio za velikog favorita, Dodig ga je iznenadio. U okršaju koji je trajao dva sata i 53 minute 27-godišnji Međugorac je pobijedio rezultatom 5:7, 6:4, 7:6 (8).

Meč je praktički od samog početka bio vrlo izjednačen, a na kraju je mogao otići na bilo koju stranu. Dodig je nadoknadio break zaostatka u trećem setu, a u napetom tie breaku spasio je dvije meč lopte prije nego što je realizirao svoju drugu kod 9:8.