Warriorsi popravili formu na Clippersima

Svoj niz od pet poraza Golden State Warriorsi prekinuli su pobjedom nad Los Angeles Clippersima. Warriorsima se nakon kraćeg izbivanja vratio trojac Curry-Thompson-Wiggins i to se odmah vidjelo.

Vrlo lijepom momčadskom partijom sa šestoricom dvoznamenkastih, od čega petoricom između 14 i 21 poena, Warriorsi su pomeli Clipperse u utakmici u kojoj nije bilo rezultatske neizvjesnosti.

Završilo je 112:97, a prednost Warriorsa išla je i do 29 poena razlike. Sve je odlučila druga četvrtina nakon koje je Golden State na poluvremenu imao 18 poena viška jer je u drugih 12 minuta suparniku dopustio samo 15 poena.

Napadački je Warriorse vodio Jonathan Kuminga s 21 poenom i po šest skokova i asistencija. Po 20 su dodali Jordan Poole i Klay Thompson.

Clippersi su bili napadački jako loši, najbolji je bio tek Nicolas Batum sa 17 poena i šest skokova. Ivica Zubac uklopio se u sivilo momčadi i ostao je bez koša iz igre.

Hrvatski centar iz igre je gađao 0/6 za 22 i pol minute, a jedine poene zabio je iz četiri slobodna bacanja. Imao je devet skokova, dvije asistencije i tri ukradene lopte.